Aktualności

Współpraca w czasie pandemii

2021.04.12 10:05 , aktualizacja: 2021.04.14 09:21

Autor: Agnieszka Pielat, Wprowadzenie: Mirosław Oleksiak

Wspieramy medyków w walce z pandemią. Pomoc płynie nie tylko ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego, ale też od mazowieckich darczyńców. W skutecznej walce z koronawirusem niezwykle ważna jest współpraca.

 

Do pomocy włączają się również samorządy gminne, powiatowe, ale także samorządowe jednostki organizacyjne, spółki komunalne czy też sami mieszkańcy.  

 

PEC Ciechanów wspiera szpital w Ciechanowie

Dzięki wsparciu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie do ambulansów Szpitala Specjalistycznego w Ciechanowie (Zakładu Pomocy Doraźnej) trafiły koce bakteriostatyczne oraz profesjonalne torby ratunkowe wyposażone w takie urządzenia jak: aparat do pomiaru ciśnienia, pulsometr, worek samorozprężający, suchy lód czy aparat do usuwania kleszczy i żądeł owadów.

Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Małgorzata Niestępska podczas przekazywania wsparcia doceniła również trudną i odpowiedzialną pracę ratowników. W ramach podziękowania za to, co codziennie robią dla swoich pacjentów, szczególnie w czasie pandemii, wyposażyła szpitalne pomieszczenia socjalne Zakładu Pomocy Doraźnej m.in.: w chłodziarki, kuchnie mikrofalowe, koce i poduszki,  lampki na biurka. Wartość darowizny to blisko 12 tys. zł.

 

Urząd marszałkowski pomaga szpitalowi w Płońsku

Ostatnio wsparcie ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego uzyskał także Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku, poprzez przekazanie środków ochrony osobistej. Do płońskiego szpitala powiatowego trafiły: maseczki chirurgiczne (5 tys. szt.), maseczki FFP2 oraz KN95 (1,2 tys. szt.), fartuchy chirurgiczne (310 szt.), kombinezony (300 szt. ), rękawiczki  (40 tys. szt.), ochraniacze na buty (500 szt.). Urząd marszałkowski przekazał też szpitalowi sprzęt medyczny w postaci 2 pomp infuzyjnych i 30 pulsometrów.

  • Na tle karetki pogotowia stoi grupa osób Dzięki wsparciu...
  • Wyjmowanie sprzętu z samochodu dostawczego Oprócz sprzętu medycznego,...
  • Na pierwszym planie widoczne są duże torby medyczne Wśród przekazanych darów...
  • Slajd, na którym przedstawiono: pulsoksymetr, pompę infuzyjną oraz maseczki ochronne Do szpitala w Płońsku...

Liczba wyświetleń: 123

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.