Aktualności

Mazowsze pomaga – nowe drogi, boisko i żłobek w powiecie płockim

2021.04.19 09:55 , aktualizacja: 2021.04.19 13:48

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Raboszuk, dyrektor Kominek oraz beneficjent stoją obok siebie i pozują do zdjęcia. Marszałek i beneficjent trzymają tablicę z kwotą przeznaczoną na budowę boiska Zakres inwestycji obejmuje...
  • Trzech mężczyzn, m.in. marszałek Struzik, siedzą obok siebie przy stole konferencyjnym. Przed nimi stoją mikrofony ze stacji radiowych – Inwestycje te to wyraz...
  • Marszałek, wicemarszałek i dyrektor płockiej delegatury oraz beneficjentka stoją obok siebie i pozują do zdjęcia. Marszałek i beneficjentka trzymają tablicę z kwotą dofinansowania na budowę żłobka W ramach inwestycji...
  • Marszałek, wicemarszałek, dyrektor płockiej delegatury oraz dwóch beneficjentów stoją obok siebie i pozują do zdjęcia. Beneficjenci oraz marszałek trzymają razem tablicę z kwotą przeznaczoną na budowę i remont ulic Przebudowane będą ulice: J....
  • Marszałek, wicemarszałek oraz trzech beneficjentów (dwóch mężczyzn i kobieta) stoją obok siebie i pozują do zdjęcia. Marszałek i stojący obok beneficjent trzymają tablicę z kwotą na modernizację drogi Droga przebiega przez gminę...

Remont drogi powiatowej Soczewka–Łąck, przebudowa i budowa ulic osiedlowych w Bielsku, budowa żłobka i świetlicy w Nowym Gulczewie czy budowa boiska przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku – to inwestycje, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości 4,8 mln zł. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

– To wyraz naszej mazowieckiej solidarności – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Zdajemy sobie sprawę, że czas pandemii nie należy do łatwych. Wiele samorządów lokalnych często nie ma wystarczającej ilości środków w swoich budżetach. Dlatego zrobiliśmy wszystko, aby również w tym roku zabezpieczyć całkiem sporą kwotę, bo aż 250 mln zł na programy wsparcia. Niestety wiele gmin, miast, podobnie zresztą jak samorząd województwa, nie może liczyć na sprawiedliwy podział środków w ramach programów rządowych, w związku z czym to nasze wsparcie dla wielu jest jedynym źródłem dodatkowych funduszy. My nie patrzymy na sympatie polityczne, wspieramy każdego, kto o to wsparcie zabiega – podsumował marszałek.

Instrument zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego to jeden ze sztandarowych programów wsparcia realizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

– Tylko w tym roku, na jego realizację przeznaczyliśmy 151 mln zł, z czego 95 mln zł na nowe projekty – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Wśród nich znalazły się m.in. remont drogi powiatowej nr 2974W, II etap przebudowy i budowy ulic osiedlowych w Bielsku, budowa żłobka i świetlicy w Nowym Gulczewie czy budowa boiska przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku, na wsparcie których dziś podpisaliśmy umowy. Na realizację tych inwestycji przeznaczymy 4,8 mln zł z budżetu Mazowsza – dodaje.

 

Bezpieczniej na trasie Soczewka–Łąck

Droga powiatowa nr 2974W Soczewka–Łąck przebiega przez znajdujące się na terenie powiatu płockiego gminę Nowy Duninów, miejscowość Soczewka oraz gminę Łąck. W ramach inwestycji wykonane zostaną roboty ziemne, wyrównana zostanie istniejąca i powstanie nowa bitumiczna nawierzchnia jezdni. Pobocza drogi również będą wzmocnione. Samorząd Mazowsza na ten cel przekazał ponad 1,5 mln zł.

 

Ulice osiedlowe w Bielsku wyremontowane

Samorząd Mazowsza przeznaczył 1,2 mln zł na przebudowę i budowę ulic osiedlowych w Bielsku. Zakres robót obejmuje wykonanie nawierzchni dróg i ulic wraz z chodnikami, zjazdami, przebudową skrzyżowań, regulacją włazów studzienek kanalizacyjnych i skrzynek zasuw wodociągowych. W ramach inwestycji wybudowana zostanie także sieć kanalizacji deszczowej oraz przebudowane będą ulice: 22 lipca (obecnie J. Kochanowskiego), gen. K. Świerczewskiego (obecnie ul. Zacisze), Stodólna Wschodnia, Kasztanowa, ulica bez nazwy o dł. 170 m i ciąg pieszo-jezdny Broniewskiego w Bielsku.

 

Zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości

Zakres inwestycji obejmuje budowę wielofunkcyjnego boiska, w skład którego wchodzi: boisko większe do piłki ręcznej oraz siatkówki i tenisa, boisko mniejsze do siatkówki i koszykówki, 4-torowa bieżnia i skocznia do skoku w dal, zakola bieżni, rzutnia do kuli, wraz z infrastrukturą tj. odwodnieniem, ogrodzeniem, zadaszonymi siedziskami sportowymi oraz przebudową wewnętrznej drogi dojazdowej, chodników i nasadzenie zieleni. Samorząd Mazowsza na ten cel przekazał ponad 1,3 mln zł.

 

W Nowym Gulczewie powstanie żłobek i świetlica klubu

Blisko 830 tys. zł samorząd Mazowsza przeznaczy na budowę żłobka dla 20 dzieci i świetlicy dla mieszkańców w Nowym Gulczewie. W ramach inwestycji wybudowany będzie parterowy budynek o powierzchni 279,18 m2 podłączony do sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, sieci energetycznej oraz sieci gazowej.

 

Liczba wyświetleń: 215

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.