Aktualności

Zagospodarowanie brzegów Pilicy – gmina Warka

2021.04.26 11:00 , aktualizacja: 2021.04.27 08:47

Autor: Daria Feliga, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Część ścieżki będzie...
  • Również przystań kajakowa...
  • W ramach projektu pn....

Gmina Warka znana jest z malowniczych terenów doliny Pilicy, rzeki, nad którą położne jest miasto. Są tu obszary chronionego obrazu i tereny Natura 2000, które bardzo cenią osoby lubiące kontakt z przyrodą. Dodatkowo – dzięki wsparciu samorządu Mazowsza – powstanie tu infrastruktura rekreacyjna: ścieżka nad Pilicą ze strefami aktywności.

 

W ramach projektu pn. „Zagospodarowanie brzegów Pilicy dla rozwoju aktywności gminy Warka” rozpoczęły się już prace nad budową ścieżki pieszo-rowerowej.

 

W zgodzie z naturą

Zniwelowano oraz poszerzono nasyp oraz wykonano prace zmierzające do ułożenia nawierzchni. Ponadto przygotowano teren pod plażę, a także miejsce postoju dla samochodów dla osób korzystających z nowej infrastruktury. Wytyczona trasa będzie biegła przy malowniczych terenach starorzecza, stąd część ścieżki będzie prowadzić na drewnianych pomostach, które idealnie wpasują się w naturalny teren przyrodniczy. Również przystań kajakowa zyska pomost, który umożliwi obserwację przyrody i ułatwi wodowanie kajaków. 

 

Miejsce rekreacji dla wszystkich

Prace obejmować będą m.in. utworzenie placu zabaw, siłowni terenowej oraz terenu rekreacyjnego z parasolami trzcinowymi, leżakami terenowymi, altaną rekreacyjną. Całość będzie wyposażona w oświetlenie, ławki oraz kosze na śmieci. Dodatkowo zostaną przygotowane miejsca postojowe na samochody osób, które korzystać będą ze spływów kajakowych. Na placu zabaw będzie znajdzie się strefa dla małych i starszych dzieci, a naturalna skarpa umożliwi zastosowanie ciekawych rozwiązań np. wykonanie zjeżdżalni i tyrolki. Inwestycja zakłada też zagospodarowanie terenu zielenią i małą architekturą. Warka zyska w ten sposób niepowtarzalny teren do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i turystów. Projekt ma zostać zrealizowany do końca 2021 r.

 

Liczba wyświetleń: 103

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.