Aktualności

Muzeum w Stawisku ze wsparciem samorządu Mazowsza

2021.04.27 15:35 , aktualizacja: 2021.04.29 11:42

Autor: Weronika Sawicka, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Muzeum im. Anny i Jarosława...

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów to niezwykle ważny punkt na mapie turystycznej powiatu grodziskiego. By dalej mogło spełniać swoje funkcje, konieczny był remont piwnic budynku. Na modernizację pozyskano 42 tys. zł z budżetu samorządu Mazowsza.

 

Piwnice zabytkowego dworu „Stawisko” w Podkowie Leśnej (pow. grodziski) – siedziby Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów – od wielu lat wymagały renowacji. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego osuszono fundamenty, a następnie pomieszczenia północnych piwnic budynku zabezpieczono izolacją przeciw wilgociową.

 

Ważny punkt na mapie kulturowej Mazowsza

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów spełnia niebagatelną funkcję kulturową w powiecie grodziskim. To tutaj można obejrzeć liczne wystawy, poznać wielkich artystów oraz uczestniczyć w festiwalach. Ponadto w muzeum prowadzone są zajęcia edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych.

 

Poczuć klimat z początku XX w.

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów jest miejscem autentycznym. Wszystko to za sprawą bardzo dobrze zachowanego wyposażenia pomieszczeń dworskich i realistycznego wystroju oddającego klimat epoki, w której żyli Iwaszkiewiczowie. Atmosfera tamtych lat przyciąga zwiedzających i powoduje, że czują się oni jak w stale zamieszkiwanym domu.

Liczba wyświetleń: 55

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.