Aktualności

Wsparcie dla Szpitala Powiatowego w Sochaczewie

2021.04.30 15:25 , aktualizacja: 2021.05.07 10:58

Autor: Daria Feliga, Wprowadzenie: Mirosław Oleksiak

W sali szpitalnej stoi nowy mobilny aparat RTG W ramach pomocy do szpitala...

Samorząd Mazowsza aktywnie wspiera placówki służby zdrowia, szczególnie w trudnym czasie pandemii, nie ograniczając się przy tym wyłącznie do nadzorowanych przez siebie szpitali. Pomoc trafia również do szpitali powiatowych, ostatnio m.in. do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

 

W walce z covid-19 Szpital Powiatowy w Sochaczewie otrzymał wsparcie z urzędu marszałkowskiego zarówno w ubiegłym, jak i bieżącym roku. W ostatnich miesiącach na rzecz lekarzy i służby ratownictwa medycznego zostały zakupione i rozdysponowane środki ochrony osobistej o wartości ok. 40 tys. zł. Przekazany został również aparat do wysokoprzepływowej terapii tlenowej oraz mobilny aparat RTG za ok. 400 tys. zł. W najbliższym czasie dla szpitala planowany jest także zakup karetki pogotowia.

 

Dużych inwestycji potrzebuje również ratownictwo medyczne. Dwa lata temu samorząd Mazowsza zakupił 3 nowe karetki dla szpitala w Sochaczewie. Jednak trudna sytuacja epidemiczna spowodowała, że oprócz środków na bieżące funkcjonowanie, potrzebne są równie duże pieniądze na walkę z pandemią.

– Zakupiony sprzęt się zużywa, zgłaszane jest zapotrzebowanie na coraz to nowszy sprzęt i w większej liczbie. W odpowiedzi na te apele Samorząd Województwa Mazowieckiego zadecydował ostatnio o przyznaniu prawie 13 mln zł dodatkowych środków z Unii Europejskiej na wsparcie Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego. Środki te zostaną przeznaczone także na zakup potrzebnego sprzętu medycznego, to m.in. respiratory, czy urządzenia do masażu serca. W ramach tych środków urząd marszałkowski będzie organizował szkolenia dla pracowników służby zdrowia w zakresie obsługi sprzętu medycznego, aby jak największa liczba medyków mogła pomagać kolejnym potrzebującym – mówi Mirosław Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 105

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.