Aktualności

Warszawskie obiekty sportowe z samorządowym dofinansowaniem

2021.05.06 11:40 , aktualizacja: 2021.05.07 14:42

Autor: Łukasz Gala, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Widok na murawę boiska Boisko do piłki nożnej ma...
  • Płyta boiska Boisko spełnia wszystkie...
  • Wnętrze wyłożonej drewnem sauny W żoliborskim Ośrodku...
  • Prace remontowe objęły...
  • Wyremontowana szatnia Zakończono prace budowlane...

Remont boiska na warszawskiej Białołęce i modernizacje w dwóch ośrodkach sportu to kolejne inwestycje zrealizowane w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020”. Na program wsparcia w bieżącym roku Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 10 mln zł.

 

Boisko Syrenka

Zakończono realizację inwestycji pn. Modernizacja boiska przy ul. Picassa – Miasto st. Warszawa –Dzielnica Białołęka. Boisko było w złym stanie od wielu lat. Teraz obiektowi przywrócono właściwe funkcje użytkowe. Spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa niezbędne do organizacji zawodów sportowych, jak i uczestnictwa w rozgrywkach piłkarskich. W ramach inwestycji wykonano m.in. nową murawę boiska wraz z renowacją i pielęgnacją nawierzchni, wyposażono boisko w piłkochwyty oraz wiaty dla zawodników. Dodatkowo zamontowano system kamer monitorujących cały obiekt. Obiekt położony jest w malowniczym miejscu, tuż  przy Wale Wiślanym wśród drzew i zieleni. Obok boiska jest siłownia plenerowa, plac zabaw oraz miejsce do grillowania. Boisko do piłki nożnej ma wymiarach 90x45m i istnieje możliwością podziału na 3 sektory o wymiarach 27×46 m. Place odgrodzone są od siebie zdejmowanymi piłkochwytami o wysokości 3m. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych oraz jest w pełni monitorowany. Z boiska korzystają kluby i stowarzyszenia sportowe z terenu dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy oraz mieszkańcy. Inwestycja otrzymała 100 tys. zł dofinansowania.

 

Nowe saunarium w OSiR Żoliborz

W żoliborskim Ośrodku Sportu i Rekreacji wyremontowano strefę saun. Zakres prac obejmował m.in. roboty wyburzeniowe, renowację posadzki, wykonanie nowej instalacji eklektycznej i wentylacyjnej. Dotychczas mieszkańcy Żoliborza mogli korzystać tylko z sauny suchej. Dzięki rewitalizacji fani kąpieli w gorącym powietrzu mogą korzystać także z nowoczesnej sauny fińskiej, łaźni parowej i infrared, natomiast powierzchnia sauny suchej została powiększona dwukrotnie. Na przebudowanej i przearanżowanej powierzchni znalazła się także strefa schładzania z lodospadem i wiadrem prysznicowym oraz komfortowa strefa relaksu. Koszt prac wyniósł 250 tys. zł, a z budżetu województwa mazowieckiego pozyskano 100 tys. zł.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w dzielnicy Żoliborz nieustannie pracuje nad tym, aby stać się nowoczesnym i popularnym kompleksem obiektów sportowych. Poszerza ofertę usług sportowo-rekreacyjnych. Można skorzystać z pływalni, zajęć fitness, siłowni, boiska piłkarskiego, skateparku/lodowiska i odnowy biologicznej. W związku z zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa część usług jest aktualnie niedostępna. Szczegółowe informacje na temat dostępnych usług oraz godzin otwarcia można znaleźć na stronie osir-zoliborz.waw.pl

 

Remont łazienek i korytarzy w DOSiR Praga Północ

Zakończono prace budowlane w budynku Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga Północ w Warszawie. Obejmowały one remont korytarzy i pomieszczeń sanitariatów na parterze i pierwszym piętrze. Odmalowano ściany i sufity oraz ułożono posadzki z płyt gresowych. W łazienkach, na ścianach i podłogach, zostały ułożone nowe płytki, wykonano sufity podwieszane oraz zamontowano nową armaturę łazienkową. Dodatkowo wykonano nową instalację wodno-kanalizacyjną i instalację elektryczną. Koszt dofinansowania robót budowlanych z ramienia Samorządu Województwa Mazowieckiego wyniósł 100 tys. „MIWIS MAZOWSZE 2020”.

W 2020 r. z powodu epidemii COVID-19, DOSiR Praga-Północ udostępnił swoją halę sportową przy ul. Szanajcy 17/19 dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Hala pełniła funkcję głównego magazynu zaopatrzenia w środki ochrony mazowieckich szpitali. Od kwietnia do czerwca przechowywano tam łącznie kilka tysięcy ton sprzętu dla lekarzy walczących z koronawirusem.

Liczba wyświetleń: 333

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.