Aktualności

Seniorzy z Gostynina są już bezpieczni

2021.05.10 09:55 , aktualizacja: 2021.05.10 13:38

Autor: Bartosz Więckowski, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Kobieta w maseczce wręcza pakiet seniorce Pobierz: Kobieta w maseczce wręcza pakiet seniorce Zakończyła się realizacja...
  • Butelki z płynem i maseczki Pobierz: Butelki z płynem i maseczki Seniorzy otrzymali płyn do...
  • Stanowisko obsługi seniorów Pobierz: Stanowisko obsługi seniorów Część zestawów rozdano pod...

Zakończyła się realizacja projektu „Bezpieczny Senior w dobie koronawirusa”. Program został zrealizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa dla Gostynina.

 

Nie tylko maseczki

Akcja miała wesprzeć seniorów w czasie pandemii. Dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego zakupiono środki ochrony dla gostyńskich seniorów:

  • 800 litrów mydła antybakteryjnego
  • 800 litrów płynu do dezynfekcji
  • 3 tys. maseczek.

Pakiety

– W drugiej połowie kwietnia rozpoczęła się dystrybucja środków dla seniorów. W ciągu dwóch dni wydano 150 zestawów (po 5 litrów płynu do dezynfekcji, 5 litów mydła antybakteryjnego, maseczkę wielokrotnego użytku, kilkadziesiąt maseczek jednorazowych i ulotkę informacyjną). Chcieliśmy dotrzeć do wielu grup seniorów, dlatego część zestawów nasi wolontariusze rozwozili seniorom, a część rozdawaliśmy pod biurem IDG – poinformowała liderka Inicjatywy dla Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

 

– Projekt został odebrany bardzo pozytywnie, to cieszy. Tym razem skupiliśmy się na bezpieczeństwie seniorów w ciężkich czasach pandemicznych  – komentuje radny powiatu Gostynińskiego Roman Augustyniak.

Seniorzy byli bardzo mile zaskoczeni tą inicjatywą.

Liczba wyświetleń: 203

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.