Aktualności

Szpital w Rudce w trakcie modernizacji

2021.05.14 15:20 , aktualizacja: 2021.05.19 14:47

Autor: Ewa Krawczyk (NW), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Widok na front zabytkowego budynku szpitala Remont Szpitala w Rudce...

Szpital w Rudce wkrótce odzyska świetność. Łączna kwota dotacji na modernizaję obiektu to 65,8 mln zł. 

 

W 2019 r. rozpoczęto zadanie „Modernizacja budynku głównego Szpitala w Rudce”. Podpisano umowę dotacji na wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” robót budowlano-montażowych polegających na wymianie pokrycia dachowego (wraz z częściową wymianą konstrukcji więźby dachowej), oraz opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na potrzeby dalszej modernizacji zabytkowego budynku szpitala. W ramach zadania sfinansowano również koszt nadzoru inwestorskiego nad modernizacją dachu. Uzyskano także niezbędne decyzje administracyjne. Koszt wymiany pokrycia dachowego oraz opracowania dokumentacji projektowej na kontynuację modernizacji to blisko 3,5 mln zł, z czego ponad 3,4 mln zł to dotacja z budżetu województwa mazowieckiego.

 

Prace w toku

Wykonano już roboty związane z przygotowaniem terenu budowy, podbiciem fundamentów ścian zewnętrznych metodą jet-grunting, roboty wyburzeniowe, rozbiórkowe oraz roboty demontażowe instalacji. Trwają prace związane z wykonaniem nowych tras kablowych i instalacji elektrycznych, teletechnicznych oraz robót przygotowawczych ściennych i posadzkowych.

 

Co dalej?

Całkowity zakres zadania obejmuje modernizację budynku głównego szpitala by dostosować go do wymogów wynikających z obowiązujących przepisów prawa. W wyniku przeprowadzonych robót budowlano-montażowych zmieniony będzie układ funkcjonalny pomieszczeń, budynek zostanie rozbudowany o zadaszony podjazd dla karetek z rampami wjazdowo-zjazdowymi i windę zewnętrzną. Powstaną nowe instalacje wewnętrzne. W ramach zadania zakupione będzie także pierwsze wyposażenie oraz sfinansowany koszt nadzoru inwestorskiego, konserwatorskiego oraz autorskiego i archeologicznego.

Liczba wyświetleń: 153

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.