Aktualności

Noc Muzeów 2021 w Muzeum Regionalnym w Siedlcach

2021.05.14 15:30 , aktualizacja: 2021.05.18 15:13

Autor: Justyna Poboży, Wprowadzenie: Mirosław Oleksiak

  • Na głównym planie zabytkowy motor, w tle galeria zdjęć Wystawa zabytkowych...
  • Przed wejściem do muzeum stoi długa kolejka zwiedzających Wystawa cieszyła się dużym...
  • Jeden ze zwiedzających przygląda się archiwalnym zdjęciom, zamieszczonym w galerii Głównej ekspozycji...

Na miłośników motoryzacji czekała niezwykła atrakcja - wystawa starych motocykli pt. „Motocykle i Siedlce. Zarys historii motoryzacji w Siedlcach”. Ekspozycja przeniosła zwiedzających w świat historii motosportu i turystyki motocyklowej w Siedlcach, poczynając od 1905 r. aż po czasy współczesne.

 

Jak się okazuje, Siedlce zapisały się w historii polskiego motosportu złotymi zgłoskami. To tu odbył się jeden z najważniejszych wyścigów motocyklowych w historii naszego kraju. Przypominające to wydarzenie zdjęcia, dokumenty i dyplomy były znakomitym uzupełnieniem ekspozycji kilkudziesięcioletnich jednośladów. Przed placówką, dzięki uprzejmości członków Klubu Motocyklowego GRYF MC POLAND, można było obejrzeć, dotknąć, usiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na współczesnych motocyklach. Atrakcją dla zwiedzających okazały się zabytkowe samochody.

Coś dla fanów epoki lodowcowej

Dużym zainteresowaniem, oprócz wystawy motoryzacji, cieszyła się ekspozycja kości wymarłych wielkich ssaków: mamuta, nosorożca włochatego, niedźwiedzia jaskiniowego, tura, prażubra, renifera, jelenia olbrzymiego, słonia leśnego, które wyginęły wiele tysięcy lat temu. Plansze z wizerunkami właścicieli kości uzupełniły wystawę i sprawiły, że zwiedzający mogli się przenieść w czasy epoki lodowcowej utożsamianej z plejstocenem, kiedy na świecie dominowały wielkie ssaki.

Zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty, na których była możliwość zrobienia dawnych zabawek m.in. dziobiące ptaszki i kogutki na patyku oraz gliniane ramki na zdjęcie.

Liczba wyświetleń: 93

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.