Aktualności

Z wizytą w gminie Maciejowice

2021.06.11 15:00 , aktualizacja: 2021.06.11 15:08
Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Uczestnicy spotkania na terenie budowy, w tle ciężżarówka Modernizacja wałów...
Cztery osoby stoją przy drodze z zaniedbanym, nieutwardzonym poboczem W ciągu drogi wojewódzkiej...

Modernizacja wałów przeciwpowodziowych to nowa inwestycja w gminie Maciejowice (pow. garwoliński), która została dofinansowana w ramach RPO WM 2014–2020. Gmina planuje także remont drogi wojewódzkiej nr 801. Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska spotkała się z lokalnymi wladzami, by przyjrzeć się realizowanej już inwestycji, a także poznać założenia planowanej modernizacji.

 

Będą nowe chodniki

Spotkanie było okazją do zapoznania się ze stanem zaawansowania prac projektowych i uzgodnień koncepcyjnych pomiędzy gminą Maciejowice a Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie wykonania chodników w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801 w miejscowościach Podłęż, Samogoszcz i Bączki. Planowana inwestycja jest bardzo ważna z punktu widzenia mieszkańców. Obecnie ruchliwa droga wojewódzka nie jest bezpieczna dla jej piesxyh użytkowników.

 

Wały na ostatniej prostej

Równolegle na terenie gminy trwa modernizacja wałów przeciwpowodziowych. Całkowity koszt prac oszacowany został na ponad 14,5 mln zł,  z czego 80 proc. tej kwoty to środki pozyskane w ramach RPO WM 2014–2020. Aktualnie prowadzony jest ostatni etap zabezpieczenia wałów.

 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

­– Zarówno chodniki w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801 jak i modernizacja wałów przeciwpowodziowych, to niezwykle potrzebne inwestycje, które diametralnie wpłyną na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Na tej ruchliwej drodze dochodzi rocznie do kilku wypadków. Budowa chodnika ma zagwarantować pieszym swobodę i komfort podróżowania, jak również uczulić kierowców na obecność innych uczestników ruchu. Podobnie jest z wałami przeciwpowodziowymi, które czekają na ostatni etap modernizacji. Dzięki nim zabezpieczone będzie nie tylko życie i zdrowie mieszkańców gminy, ale również ich dobytek. Udana współpraca władz lokalnych i wojewódzkich pozwala na realizację tego typu projektów. Mam nadzieję, że gmina pójdzie za ciosem i kolejne inwestycje będą tylko kwestią czasu – powiedziała po spotkaniu członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 322

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.