Aktualności

„Interaktywna biblioteka” w Ciechanowie zaprasza

2021.06.22 15:05 , aktualizacja: 2021.06.23 12:50

Autor: Bożena Lewandowska, Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Na wyświetlanym ekranie widać kreskówkę - chłopiec broni bramki piłkarskiej Nowy sprzęt jest ma bogaty...
  • Dzieci w bibliotece wpatrują się w wyświetlany ekran, na którym widać kreskówkę - konia na łące Biblioteka w Ciechanowie...
  • Dzieci wpatrują się w wyświetlany ekran, obok którego stoi nauczycielka Uczniowie mają okazję...

W siedzibach Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie i jej filiach zaczynają się już pierwsze zajęcia i warsztaty dla uczniów i nauczycieli z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach „Interaktywnej biblioteki” – zwycięskiemu projektowi w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

 

Uczniowie mają okazję przetestowania możliwości Magicznego stołu oraz Magicznej ściany – urządzeń interaktywnych łączących aktywność ruchową z wirtualną rzeczywistością. Dzięki odtwarzaniu materiałów audio i wideo, cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Bogaty pakiet aplikacji, quizów i gier sprawia, że są nowoczesnym narzędziem wspierającym edukację dzieci. Wprowadzają je w świat nowych technologii, zachęcają do kreatywności i większej aktywności w grupie.

 

Interaktywne urządzenia umożliwiają bibliotece prowadzenie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych dla uczniów oraz warsztatów z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. Sprzęt uatrakcyjnia zajęcia rozwijające umiejętności kluczowe, programowania, orientacji w przestrzeni. Różnorodne pomoce dydaktyczne pozwalają uczniom na przeniesienie się w interaktywny świat wiedzy oparty na zabawie i doświadczeniu, wielozmysłowe odbieranie przez uczniów prezentowanych treści, na kształcenie w nowatorski, jeszcze bardziej interesujący dla nich sposób. 

 

Projekt Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie pod nazwą „Interaktywna biblioteka”, znalazł się wśród zwycięskich projektów w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Dzięki niemu Biblioteka i jej 4 filie uzyskały nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, umożliwiające podniesienie atrakcyjności usług edukacyjnych w ramach wspomagania szkół w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej. Odtąd placówka ta stała się prekursorem nowatorskich szkoleń i warsztatów.

 

Oferta edukacyjna biblioteki w Ciechanowie

Wszystkie szkoły i placówki zainteresowane zajęciami czytelniczo-edukacyjnymi z wykorzystaniem interaktywnego sprzętu mogą kontaktować się telefonicznie (tel. 23 672 33 77) lub mailowo () z Biblioteką Pedagogiczną w celu uzgodnienia oraz rezerwacji terminu przeprowadzenia zajęć.

 

Liczba wyświetleń: 84

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.