Aktualności

Konkurs cyber-bezpieczniaki rozstrzygnięty

2021.06.25 09:10 , aktualizacja: 2021.06.25 10:14

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • Zwycięzy konkursu, wraz z przedstawicielami samorządu Mazowsza i policji pozują do zdjęcia grupowego, na tle policyjnego radiowozu Laureaci otrzymali nagrody...
  • W centralnej części zdjęcia widoczny jest stolik z ustawionymi na nim torebkami z nagrodami konkursowymi. Z jednej strony stolika stoi grupa dzieci czekająca na wręczanie nagród, po drugiej stronie – naprzeciwko dzieci – stoją przedstawiciele samorządu i policjanci, członek zarządu Mazowsza przemawia. Obecna na wydarzeniu Janina...
  • Na podłużnym stole leżą prace konkursowe. Do konkursu napłynęło...

W Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wręczono nagrody laureatom konkursu na najlepszy profilaktyczny komiks dotyczący cyberbezpieczeństwa. Nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego zwycięzcom wręczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Konkurs profilaktyczny, którego tematem było szeroko rozumiane pojęcie bezpieczeństwa w sieci, zorganizowali policjanci z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim. Został on skierowany do najmłodszych uczniów ze szkół powiatu mińskiego. Liczna zgłoszeń przeszła oczekiwania organizatorów. W trzech kategoriach wiekowych wpłynęło niemal 240 prac. Komiksy, bo taka forma graficzna została zaproponowana przez organizatorów, prezentowały bardzo wysoki poziom. Dopracowane były w każdym calu – zarówno pod kątem wykonania, jak i przekazu. Z racji tak licznego zainteresowania, postanowiono wyróżnić kilkunastu uczniów, którym zostały wręczone dyplomy za udział oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

– Bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle ważne, zwłaszcza dla tak młodych ludzi. Internet ma bardzo wiele do zaoferowania, ale znaleźć można też wiele nieodpowiednich treści. Dlatego tak ważna jest świadomość zagrożeń oraz nauka o tym, jak ich uniknąć. Tak duże zainteresowanie wśród uczniów z powiatu mińskiego świadczy nie tylko o ciekawych pomysłach naszych najmłodszych, ale też o coraz większej wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z użytkowaniem Internetu. Cieszę się z tej świadomości i mam nadzieję, że przełoży się ona na codzienne zachowania – podkreślała obecna na wydarzeniu członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Nagrody wręczali także wójt Gminy Stanisławów Kinga Sosińska, komendant powiatowy policji w Mińsku Mazowieckim inspektor Sławomir Rogowski oraz I zastępca komendanta powiatowego policji młodszy inspektor Sebastian Ciastonia.

Liczba wyświetleń: 135

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.