Aktualności

Przedsiębiorcy! Nagrody czekają!

2021.06.30 11:40 , aktualizacja: 2021.06.30 11:45
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Infografika. Tekst: Wystartuj z Mazowsza! Aplikuj, pitchuj, zdobywaj środki! Samorząd województwa...

Samorząd województwa ogłosił nabór do konkursu dla startupów „Startuj z Mazowsza”. Do wygrania jest nawet 30 tys. zł na rozwój nowych projektów, produktów i usług. Zgłoszenia można przesyłać do 16 lipca br.

 

Pomocna ręka w kryzysie

Trzecia edycja konkursu rozpoczęła się po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Jak mówi marszałek Adam Struzik, w okresie odbudowy gospodarki jeszcze ważniejsze staje się wspieranie kreatywnych, przedsiębiorczych osób. To właśnie ich pomysły są szansą na dynamiczny rozwój gospodarki.

 

– Kluczem do zwycięstwa jest oczywiście pomysł, ale też umiejętność przekuwania go na rozwiązania i produkty, które zainteresują inwestorów. Organizując konkurs, chcemy promować dobre praktyki, nowoczesne podejście do biznesu i zarządzania, a także budować współpracę między firmami, środowiskiem naukowym i samorządem – dodaje marszałek.

 

Nowością w tegorocznej edycji konkursu jest podział na kategorie projektów:

  • inno-tech – dla startupu, który tworzy nowe produkty i procesy oraz znaczące zmiany technologiczne w produktach i procesach, obejmujące innowacje produktowe, procesowe, systemowe; dla startupu w fazie wzrostu na etapie sprzedaży;
  • social impact – dla startupu o pozytywnym odziaływaniu na środowisko lub społeczeństwo bez względu na etap rozwoju;
  • start – dla startupu, który tworzy innowacyjny projekt, będący na etapie Minimum Value Product lub prototypu, który ma szanse na efektywny rozwój i skalowanie.

 

W każdej kategorii najlepszy startup otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł.

 

Wspieramy najlepszych

Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk, konkurs „Startuj z Mazowsza” daje szansę firmom z regionu, żeby ich projekty mogły zaistnieć.

– Przedsiębiorcy, którzy prześlą swoje zgłoszenie, mogą liczyć nie tylko na wsparcie finansowe, ale też promocję w mediach branżowych, rozbudowanie sieci kontaktów oraz atrakcyjne nagrody od partnerów konkursu – dodaje.

 

Wśród dodatkowych nagród są m.in. konsultacje merytoryczne związane z rozwojem biznesu i pozyskiwaniem finansowania, możliwość udziału w szkoleniach i programach mentoringowych czy prezentacje przed gronem inwestorów.

 

Do konkursu mogą przystąpić podmioty zarejestrowane i prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa mazowieckiego nie dłużej niż 3 lata od daty ogłoszenia konkursu, w celu wytworzenia nowych produktów i usług.

 

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znaleźć można na stronie www.innowacyjni.mazovia.pl.

Liczba wyświetleń: 168

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.