Aktualności

Będzie nowy most w gminie Lutocin

2021.07.02 10:20 , aktualizacja: 2021.07.02 13:34

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Mężczyźni siedzący przy stole podpisują dokumenty Umowę podpisali marszałek...
Uczestnicy uroczystości pozują do grupowego zdjęcia Powiat żuromiński stawia na...

Powiat żuromiński stawia na infrastrukturę drogową. Już niebawem dzięki dofinansowaniu samorządu Mazowsza w wysokości 4 mln zł  przebudowana będzie droga powiatowa relacji Swojęcin–Obręb–Jonne. W ramach inwestycji powstanie również most. Umowę podpisali marszałek Adam Struzik oraz starosta żuromiński Jerzy Rzymowski.

 

Inwestycja potrzebna społeczności

Marszałek Adam Struzik podkreśla, że na realizację zadania Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 4 mln zł.

 

– To konieczna inwestycja. W tej chwili droga jest w złym stanie technicznym, jezdnia jest wąska i brakuje odwodnienia. Nie ma też chodnika, przez co piesi poruszają się poboczem. Wprowadzone zmiany poprawią nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców i komfort jazdy kierowców. Ułatwią też rolnikom dojazd do pól, a lokalnym przedsiębiorcom do miejsc pracy.

 

Jak zauważa starosta żuromiński Jerzy Rzymowski, mieszkańcy tej części powiatu żuromińskiego czekają na realizację tego projektu.

 

– To już kolejna inwestycja drogowa realizowana przy wsparciu samorządu województwa w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Dzięki dobrej współpracy mamy możliwość zabezpieczyć niezbędne potrzeby naszych mieszkańców nie tylko w zakresie infrastruktury drogowej, ale także w sferze ochrony zdrowia, oświaty, kultury, ochrony zabytków i bezpieczeństwa publicznego – podkreśla starosta.

 

Zakres prac

W ramach prac przebudowany zostanie 2,5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej Nr 4624W Swojęcin–Obręb–Jonne w gminie Lutocin. Powstanie nawierzchnia asfaltowa. Dodatkowo jezdnia będzie poszerzona do 6 m i odwodniona. Pojawią się chodniki z kostki brukowej, zjazdy indywidualne i publiczne oraz oznakowanie pionowe i poziome. Ponadto w miejscowości Obręb i w okolicach szkoły w Swojęcinie pojawią się przejścia dla pieszych. Oprócz tego wybudowany będzie most na rzece Swojęcianka. Całość prac będzie kosztowała ponad 6,7 mln zł.

Liczba wyświetleń: 240

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.