Informacje prasowe

Informacja prasowa - e-Politechnika Radomska

2010.08.26 14:45 , aktualizacja: 2010.08.26 14:54

Autor: , Wprowadzenie: Anna Groszyk-Książak

Wdrożenie wirtualnej platformy edukacyjnej pozwalającej na korzystanie przez Internet z biblioteki, dziekanatu oraz na kontakt on-line studentów z wykładowcami zakłada projekt Politechniki Radomskiej, który zostanie dofinansowany z funduszy unijnych. Wartość inwestycji to ponad 2,2 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie przeszło 1,9 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz Rektor Politechniki Radomskiej prof. dr hab. inż. Mirosław Luft.

 

Kontakt z wykładowcami on-line, Infokioski, wypożyczanie książek czy też załatwianie formalności w dziekanacie bez wychodzenia z domu – takie ułatwienia czekają studentów Politechniki Radomskiej. Na przełomie 2011 i 2012 r. na uczelni wprowadzona zostanie elektroniczna platforma komunikacyjna. W ramach  projektu zakupione zostaną nie tylko zestawy komputerowe i serwery. Wdrożone zostaną przede wszystkim następujące elementy: Portal Wykładowcy, e-Uczelnia, e-Dziekanat, e-Biblioteka, e- Rekrutacja, Business Intelligence, System Zarządzania Jakością oraz Publiczne Punkty Dostępu do Internetu.

 

Portal Wykładowcy to wirtualna platforma edukacyjna, która umożliwi studentom kontakt z wykładowcami, np. w formie czatu lub forum dyskusyjnego.  Udostępniane będą tutaj także materiały z wykładów i ćwiczeń.

 

e-Uczelniato portal internetowy zapewniający obsługę „back office” i „front office”. Część „back office” pozwoli  na przepływ dokumentów pomiędzy pracownikami. System ten będzie obsługiwał również elektroniczną legitymację studencką. Część „front office" pozwoli na publikację określonych treści na łamach portalu Uczelni.  Serwisem zarządzać będą studenci, pracownicy i sympatycy uczelni.

 

e-Dziekanatto portal, który umożliwi studentom załatwianie spraw studenckich on-line. Zapewni on obsługę dziekanatu w zakresie danych m.in. o studentach, kadrze, przedmiotach, zajęciach, rozliczeniach, ocenach i planach zajęć.

 

e-Bibliotekato system, który umożliwi studentom korzystanie z biblioteki przez Internet. Zapewni on dostęp do zasobów biblioteki głównej i bibliotek wydziałowych. Do dyspozycji czytelników będą tutaj publikacje naukowe, czasopisma i książek on-line.

 

e-Rekrutacjato system, który umożliwi pełne prowadzenie rekrutacji na studia w formie elektronicznej. Kandydaci znajdą tutaj wydruki zaświadczeń i raportów, zautomatyzowane rankingi i oceny kandydatów.

 

Business Intelligence, czyli hurtownie danych pozwolą na kompleksową kontrolę kosztów kształcenia, terminów wnoszenia opłat, wysokości udzielanych ulg.

 

System Zarządzania Jakościąpozwoli na ciągłe monitorowanie procesów zachodzących wewnątrz uczelni, co z kolei pozwoli na zasilanie hurtowni danych systemu Business Intelligence. Ponadto wspomoże procesy ciągłego doskonalenia pracy uczelni.

 

Publiczne Punkty Dostępu do Internetu będą pełniły funkcje informacyjno-usługowe dla studentów, interesantów i pracowników Politechniki w dostępnych dla nich obiektach Uczelni. Będą oni mogli skorzystać zarówno z bezprzewodowej sieci internetowej jak i z terminali multimedialnych, czyli tzw. Infokiosków.

 

 

 

Działanie 2.2 Rozwój e-usług

Beneficjent: Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego

Tytuł projektu: e-Politechnika – elektroniczna platforma komunikacji Politechniki Radomskiej ze społecznością regionu

Całkowita wartość projektu: 2 267 980 zł

Kwota dofinansowania: 1 927 783 zł

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski
Województwa Mazowieckiego

Zespół Prasowy
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Pliki do pobrania

Rozmiar: 4 kB, Liczba pobrań: 298
Rozmiar: 935 kB, Liczba pobrań: 262, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 435

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.