Informacje prasowe

Informacja prasowa - Rusza budowa kliniki "Budzik" dla dorosłych w Warszawie

2019.11.26 14:00 , aktualizacja: 2019.11.26 14:35

Autor: , Wprowadzenie: Karolina Ołdakowska

Fundacja „Akogo?” rozpoczyna budowę Kliniki „Budzik” dla dorosłych. Obiekt powstanie tuż obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego na działce, która jest własnością samorządu Mazowsza. Fundacja ma już pozwolenie na rozpoczęcie budowy.

 

To doskonała lokalizacja dla tego typu placówki. Niezaprzeczalnym atutem jest sąsiedztwo naszego szpitala bródnowskiego, który jest kluczowym partnerem tego przedsięwzięcia. Jest tu wszystko, czego potrzeba by stworzyć klinikę specjalizującą się w opiece nad osobami dorosłymi po ciężkich urazach mózgu. Pracują tu wybitni specjaliści, a placówka dysponuje nowoczesnym zapleczem diagnostycznym. Szpital jest też  bazą szkoleniową dla studentów, rezydentów i doktorantów i już dziś słynie z dynamicznie rozwijającej się neurochirurgii, neurologii oraz rehabilitacji. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie bardzo dobre efekty  – podkreśla marszałek Adam Struzik.  

 

Klinikę „Budzik” dla dorosłych wybuduje Fundacja „Akogo”. Na działce użyczonej przez samorząd województwa mazowieckiego powstanie trzypiętrowy budynek o powierzchni 3800 m². Klinika będzie wyposażona w 16 łóżek  oraz specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Będzie to ważne miejsce na medycznej mapie stolicy. To właśnie w nim otrzymają pomoc dorośli pacjenci w stanie śpiączki – po urazach neurologicznych. Będą hospitalizowani, leczeni i rehabilitowani. Plany są bardzo ambitne. W klinice wykonywane będą pionierskie zabiegi medyczne i rehabilitacyjne. Ich celem będzie skuteczne „wybudzanie” dorosłych pacjentów. Całkowity koszt inwestycji to ponad 39,2 mln zł. Otwarcie placówki planowane jest w pierwszej połowie 2022 r.

 

To ważny moment, bo w samym sercu Mazowsza powstaje jedyna w swoim rodzaju klinika lecząca dorosłych pacjentów w śpiączce.  Cieszę się, że nasz Mazowiecki Szpital Bródnowski ma w tym duży udział. Z punktu widzenia placówki zdrowotnej takie przedsięwzięcia są impulsem do dalszego rozwoju. Natomiast dla pacjentów oznaczają dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia – mówi członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

 

Klinika „Budzik” zostanie zbudowana na wzór dziecięcego „Budzika”, który funkcjonuje przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Projekt stworzyli Jacek Bolechowski i Krzysztof Popiński z Autorskiej Pracowni Architektury CAD Sp. z o.o. Patronat honorowy nad realizację inwestycji objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

 

Klinika „Budzik” dla dzieci została uruchomiona w lipcu 2013 r. Była pierwszym w Polsce szpitalem dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Dysponuje 15 łóżkami, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci. Najmłodsi pacjenci są objęci pełnym programem leczniczo-rehabilitacyjnym, w tym m.in. farmakoterapią, leczeniem zachowawczym, rehabilitacją, a także leczeniem wspomagającym kinezyterapię, opieką psychologiczną. 65 pacjentów – tylu młodych pacjentów udało się wybudzić prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?” w warszawskiej Klinice „Budzik” dla dzieci. 

 

 

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa,
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”
Dział PR
tel. 22 832 19 13,
e-mail: pr@akogo.pl

Piotr Gołaszewski
Rzecznik Prasowy
Mazowiecki Szpital Bródnowski Sp. z o.o.
tel. 608 656 018
e-mail: p.golaszewski@brodnowski.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 821 kB, Liczba pobrań: 88
Rozmiar: 3583 kB, Liczba pobrań: 33
Rozmiar: 1589 kB, Liczba pobrań: 32
Rozmiar: 2328 kB, Liczba pobrań: 33
Rozmiar: 1674 kB, Liczba pobrań: 33
Rozmiar: 609 kB, Liczba pobrań: 30
Rozmiar: 1057 kB, Liczba pobrań: 37

Liczba wyświetleń: 195

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.