Informacje prasowe

Informacja prasowa - Ponad milion na aktywizację sołectw z regionu warszawskiego zachodniego

2020.07.13 14:10 , aktualizacja: 2020.07.13 14:25

Autor: , Wprowadzenie: Joanna Czechowicz-Bieniek

W tym roku, na wsparcie sołectw samorząd województwa przeznaczył blisko 12 mln zł. Dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020” otrzymają 1184 inwestycje, z 264 gmin. Powstaną nowe place zabaw i miejsca rekreacji, wyremontowane zostaną świetlice wiejskie, chodniki i oświetlenie. Ponad milion złotych na realizację 102 projektów służących lokalnej społeczności otrzymają sołectwa z regionu warszawskiego zachodniego.

 

Projekty złożone przez gminy dotyczą m.in. remontów czy budowy świetlic, domów kultury, stadionów, siłowni, hal i boisk sportowych, basenów, skwerów, sal zabaw i wiat rekreacyjnych. Sołectwa chcą doposażać szatnie przy boiskach i miejsca spotkań i rekreacji mieszkańców, remontować biblioteki i kupować książki, stroje ludowe i instrumenty muzyczne dla zespołów ludowych.

 

Już po raz trzeci przyznajemy granty sołectwom w ramach MIAS. To program, którego ideą jest zaspokajanie potrzeb lokalnych społeczności. Pomagamy  mieszkańcom sołectw w tworzeniu warunków do odpoczynku i aktywności w swoim środowisku – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach „MIAS MAZOWSZE 2020” przeprowadzono w grudniu 2019 r. Gminy mogły uzyskać wsparcie w wysokości do 10 tys. zł.

 

Mieszkańcy Mazowsza mają mnóstwo ciekawych pomysłów i aktywnie włączają się w ich realizację. Zgłoszone projekty to niewielkie, ale bardzo ważne dla sołectw inwestycje, które będą służyć celom rekreacyjnym, kulturalnym czy sportowym – mówi Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

 

 

 

Lista dofinansowanych projektów w załączeniu

 

Biuro Prasowe,
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 41 kB, Liczba pobrań: 72

Liczba wyświetleń: 45

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.