Informacje prasowe

Informacja prasowa - Mazowiecka Lady D. 2020 – ruszyła kolejna edycja konkursu

2020.09.25 14:25 , aktualizacja: 2020.09.25 14:34

Autor: , Wprowadzenie: Michalecki Mikołaj

Po raz drugi Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej organizuje konkurs Mazowiecka Lady D. im. Krystyny Bochenek, w którym nagrodzone zostaną kobiety z niepełnosprawnościami lub te działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Kandydatki można zgłaszać do 13 listopada.

 

Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna).
To dla nas bardzo ważny konkurs, ponieważ chcemy doceniać te kobiety, które swoją postawą i działalnością wprowadzają pozytywne zmiany na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. Jest wiele konkursów stworzonych z myślą o kobietach, po to by docenić ich aktywność, ale ten jest wyjątkowy. Ma uhonorować kobiety z niepełnosprawnościami, których działalność, a przede wszystkim postawa zasługują na docenianie i mogą stać się inspiracją dla innych – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Liczymy na to, że konkurs zwiększy świadomość społeczną na temat wkładu tych kobiet w rozwój gospodarczy i społeczny Mazowsza.

 

Konkurs składa się z sześciu kategorii. W każdej z nich wyłoniona będzie jedna laureatka. Kategorie „Dobry start”, „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne”, „Życie Zawodowe”, skierowane są do kobiet niepełnosprawnych działających w tych obszarach. Ostatnia kategoria – „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami” – skierowana jest do kobiet pełnosprawnych, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

 

Mazowiecka Lady D. to wspaniała inicjatywa, którą zainicjowaliśmy w ubiegłym roku. Chcieliśmy docenić osoby z niepełnosprawnościami, głównie panie. Przede wszystkim pokazać, że to co dla jednych jest niepełnosprawnością, dla innych może być siłą do działania – podkreśla Aleksander Kornatowski p.o. dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

 

Czas na zgłaszanie kandydatek trwa do 13 listopada 2020 r. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie na wypełnionym formularzu konkursowym dostępnym wraz z regulaminem konkursu na stronie internetowej: http://mcps.com.pl/niepelnosprawni/konkurs-mazowiecka-lady-d/.

 

Konkurs Mazowiecka Lady D. im. Krystyny Bochenek zainspirowany został ogólnopolskim konkursem, zainicjowanym w 2002 r. w Katowicach przez Marka Plurę – senatora X kadencji, polskiego polityka, psychoterapeutę, a przede wszystkim działacza społecznego. Mazowiecka edycja została rozszerzona o kategorię „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami”. W ubiegłorocznym konkursie na Mazowszu tytułem uhonorowane zostały w kategorii „Sport” – Iwona Żyła, reprezentująca Polskę na arenie międzynarodowej w tenisie stołowym, w kategorii „Kultura i sztuka” – Justyna Neyman, twórczyni DuftArtu, pionierskiego kierunku polegającego na malarskim przedstawieniu zapachu, w kategorii „Życie Społeczne” – Grażyna Radomska, wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Powiatowy w Wołominie, w kategorii „Życie Zawodowe” – Iga Jendrych, rekruterka, mentorka, certyfikowana assesorka, a także z wykształcenia psycholog i seksuolog, prowadząca m.in. fanpage „Kobieta na barykadach”, w kategorii „Dobry Start” – Małgorzata Grzegrzółka, 21-letnia sportsmenka, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w pływaniu, w kategorii „Przyjaciółka Niepełnosprawnych” – Justyna Sobczyk, twórczyni Teatru 21, który zrodził się w 2005 r. z warsztatów w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie. Członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci szkoły, kilkanaście osób z zespołem Downa i dwie z autyzmem.

 

 

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail rzecznik@mazovia.pl

Hanna Maliszewska
Rzeczniczka Prasowa
Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
tel. 798 810 205
e-mail: rzecznik@mcps.com.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 302 kB, Liczba pobrań: 48
Rozmiar: 482 kB, Liczba pobrań: 20

Liczba wyświetleń: 69

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.