Informacje prasowe

Informacja prasowa - Budowa drogi w gminie Rusinów ze wsparciem samorządu Mazowsza

2021.06.17 12:10 , aktualizacja: 2021.06.17 12:18

Autor: , Wprowadzenie: Krzysztof Nadratowski

Już niedługo dzięki dofinansowaniu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 223 tys. zł w gminie Rusinów zostanie wyremontowana droga w miejscowości Bąków. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz wójt gminy Rusinów Marian Andrzej Wesołowski.

 

Na realizację instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego władze regionu przeznaczyły aż 151 mln zł, w tym ponad 95 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów lokalnych.

– W ramach tego programu samorządy otrzymują wsparcie na bardzo różnorodne projekty, czyli budowę i remonty dróg, sieci wodociągowych czy stacji uzdatniania wody, ale także na powstawanie terenów rekreacyjnych. To jeden z największych programów wsparcia samorządu województwa i bez wątpienia bardzo potrzebny

podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Gmina Rusinów otrzymała środki na budowę drogi gminnej łączącej miejscowości Bąków i Przystałowice Małe. Do tej pory droga nie miała poboczy, zjazdów i odwodnienia, co było dla mieszkańców bardzo uciążliwe, zwłaszcza zimą i w trakcie deszczowej pogody. Dzięki wsparciu samorządu województwa już niedługo się to zmieni.

 

– Budowa nowej drogi podniesie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zwiększy dostęp społeczności lokalnej do rynku pracy, placówek oświatowych i służby zdrowia oraz innych instytucji publicznych, w tym kulturalnych. Przyczyni się zatem do poprawy jakości życia mieszkańców

– mówi wójt gminy Rusinów Marian Andrzej Wesołowski.

 

Prace będą przeprowadzone na odcinku długości 650 m. W ramach inwestycji zostaną wyznaczone nowe punkty trasy, będzie wykonana nowa podbudowa i nawierzchnia, a rowy i przepusty zostaną oczyszczone. Droga otrzyma także nowe oznakowanie. Dzięki wybudowaniu poboczy odcinek stanie się także bezpieczniejszy dla pieszych.

 

Dofinansowanie z budżetu województwa to ponad 223 tys. zł. Całkowity koszt wynosi niecałe 460 tys. zł. Zgodnie z planem inwestycja będzie zrealizowana do końca listopada br.

 

 

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 26 kB, Liczba pobrań: 17

Liczba wyświetleń: 35

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.