Informacje prasowe
Informacja prasowa - Ponad 43 mln zł unijnego wsparcia m.in. dla warszawskich przedsiębiorców, na drogi, tereny inwestycyjne, zdrowie i kulturę
2009.07.31 00:00
Autor: Administrator, Wprowadzenie: Hanna Maliszewska
31 lipca 2009 r. Samorząd Województwa Mazowieckiego zawarł kolejne umowy z beneficjentami projektów, którzy starali się o wsparcie w ramach RPO WM na lata 2007-2013.
– Dziś podpisaliśmy kolejną, bardzo ważną transzę projektów dofinansowanych z funduszy unijnych. Jestem przekonany, że już niebawem podpiszemy kolejne umowy, a tym samym proces wydatkowania wsparcia unijnego w naszym województwie nabierze tempa. Przede wszystkim gratuluję beneficjentom, których projekty zostały najlepiej ocenione – powiedział Wicemarszałek Stefan Kotlewski.
Działanie 1.3 Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą
Beneficjent: Gmina Miasta Radom
Tytuł: Wykonanie infrastruktury technicznej dla obsługi terenów przemysłowych w osiedlu Wośniki w Radomiu – budowa drogi dojazdowej wraz z infrastrukturą od ul. Hodowlanej do terenów inwestycyjnych
Przedmiotem projektu jest uzbrojenie terenów inwestycyjnych o powierzchni 18,2 ha położonych w południowo-zachodniej części miasta, w dzielnicy Wośniki. Uzbrojenie terenu będzie obejmowało budowę drogi dojazdowej przebiegającej przez tereny przeznaczone pod inwestycje wraz z odwodnieniem i oświetleniem o długości 754 m. Projekt obejmuje również budowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej o długości 118 m. Planowana inwestycja przebiega przez tereny zabudowy przemysłowej. W związku z czym inwestycja ta przyczyni się do stworzenia obsługi komunikacyjnej zakładów, które zostaną na nich zlokalizowane. Gmina złożyła również wniosek o włączenie m.in. tych terenów do istniejącej w Radomiu Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Wartość całk. 2 813 490,80 zł; dofinansowanie 728 975,46 zł
Beneficjent: Gmina Miasta Radom
Tytuł: Wykonanie infrastruktury technicznej dla obsługi terenów przemysłowych w osiedlu Wośniki w Radomiu – budowa ulicy Hodowlanej wraz z infrastrukturą
Przedmiotem projektu jest uzbrojenie terenów inwestycyjnych o powierzchni 28,6 ha położonych w południowo-zachodniej części miasta, przy miejskim odcinku drogi krajowej nr 7. Tereny te należą do Miasta na Prawach Powiatu Radom. Władze miasta złożyły wniosek o włączenie ich do działającej na terenie miasta Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Wartość całk. 2 965 497,71 zł; dofinansowanie 876 304,57 zł
Beneficjent: Gmina Łochów
Tytuł: Budowa infrastruktury terenów przemysłowych w Łochowie
Celem projektu jest zwiększenie dostępności terenów przeznaczonych pod inwestycje w mieście Łochowie. Projekt zakłada przebudowę drogi dojazdowej do terenu przemysłowego wraz z uzbrojeniem terenu w sieć wodociągową i kanalizacyjną. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do ułatwienia lokalizacji inwestycji na terenach przemysłowych miasta oraz umożliwi rozwój przedsiębiorstw już zlokalizowanych na tym obszarze.
W ramach projektu uzbrojone zostaną tereny pod działalność gospodarczą, związaną z doprowadzeniem sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej do terenów przemysłowych, a także zapewniony zostanie dojazd do terenów przemysłowych znajdujących się na terenie gminy Łochów, z drogi krajowej nr 50. Dojazd będzie możliwy dzięki przebudowie drogi dojazdowej łączącej drogę krajową nr 50 z ulicą, która przylega do terenów przemysłowych.
Wartość całk. 5 120 000 zł; dofinansowanie 4 231 168 zł
Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości
Beneficjent: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe EKO-PAŁ Marek Wiesik
Tytuł: Rozwój P.P.H.U. EKO-PAŁ w oparciu o nabycie nowoczesnych maszyn i urządzeń
Przedmiotem projektu jest kompleksowe wyposażenie w niezbędne maszyny i urządzenia do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Zakup innowacyjnych maszyn brykietujących oraz pozostałych maszyn umożliwi podniesienie konkurencyjności firmy oraz wprowadzenie nowych produktów. Zakup dotyczy linii do produkcji brykietu, rozdrabniacza do słomy wraz z silosem, modernizacja pomieszczeń socjalnych dla pracowników, doprowadzenie odpowiedniej mocy prądu, modernizacja pomieszczenia produkcyjnego, zakup oprogramowania, wagi samochodowej, zakup gotowej blaszanej wiaty oraz pozostałych maszyn.
Wartość całk. 1 009 672 zł; dofinansowanie 422 076 zł
Beneficjent: Mochtoys Spółka Jawna Artur Moch, Katarzyna Moch
Tytuł: Dywersyfikacja produkcji w Spółce „Mochtoys” poprzez wprowadzenie innowacyjnych zabawek wielkogabarytowych
Celem projektu jest nowa inwestycja początkowa, polegająca na dywersyfikacji produkcji przedsiębiorstwa Wnioskodawcy poprzez wprowadzenie nowych linii wyrobów w postaci zabawek wielkogabarytowych, które nie są obecnie produkowane przez żadnego producenta w Polsce.
Projekt obejmuje:
- Budowę pomieszczeń produkcyjnych oraz magazynowych
- Zakup nowej wtryskarki do wyrobów wielkogabarytowych wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem
- Zakup form wtryskowych do wyrobów wielkogabarytowych,
- Zakup suwnicy bramowej,
- Zakup regałów magazynowych,
- Zakup wózków widłowych do transportu wewnętrznego
Wartość całk. 9 691 680 zł; dofinansowanie 3 376 200 zł
Beneficjent: PŁYTPOL s.c.
Tytuł: Wzrost konkurencyjności firmy poprzez nowe inwestycje
Projekt zakłada zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń w celu podniesienia konkurencyjności spółki i dostosowania jej do wymogów rynkowych. Zakup nowego sprzętu np. spajarki stykowej, frezarki, nakładarki kleju pozwoli na wprowadzenie nowego produktu – gotowych formatek dla producentów mebli. Proces technologiczny ulegnie wydłużeniu o proces formatyzowania i szlifowania.
Wartość całk. 476 719 zł; dofinansowanie 199 284 zł
Beneficjent: BS-Business Support
Tytuł: Zakup środków trwałych niezbędnych do uruchomienia i prowadzenia Ogólnopolskiego Centrum Obsługi Małych Inwestorów Zagranicznych
Głównym celem Projektu jest uruchomienie Ogólnopolskiego Centrum Obsługi Małych Inwestorów, zbudowanie profesjonalnego portalu gospodarczego, adresowanego specjalnie do małych inwestorów oraz pozyskanie nowych środków trwałych: komputera wraz z oprogramowaniem, aparatu fotograficznego, samochodu osobowego.
Wartość całk. 84 400 zł; dofinansowanie 40 800 zł
Beneficjent: TELE24 Sp. z o.o.
Tytuł: Zintegrowany system teleinformatyczny CallCenter/ContactCenter
Przedsięwzięcie polega na zakupie oraz wdrożeniu zintegrowanego systemu CallCenter/ContactCenter celem stworzenia w pełni zinformatyzowanego systemu przetwarzania masowej informacji i zarządzania procesami sprzedaży oraz procesami obsługi klienta. Zintegrowany system CallCenter/ContactCenter jest niezbędny w celu obsługi masowego rynku usług telekomunikacyjnych i dalszego rozwoju spółki.
Wartość całk. 184 464 zł; dofinansowanie 64 260 zł
Beneficjent: Usługi Agroturystyczne Elżbieta Żebrowska
Tytuł: Rozbudowa zaplecza kuchennego
Realizacja projektu będzie polegać na rozbudowie gospodarstwa agroturystycznego z przeznaczeniem na dostosowanie warunków lokalowych i sanitarnych do przeprowadzania szkoleń dla biznesu wraz z wyżywieniem. Projekt dotyczy głównie rozbudowy zaplecza kuchennego. Po wykonaniu rozbudowy powstanie wygodna kuchnia wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi: magazynem, przygotowalnią wstępną, zmywalnią.
Wartość całk. 196 547 zł; dofinansowanie 82 005 zł
Beneficjent: Marcon Avista Sp. z o.o.
Tytuł: Wprowadzenie nowej technologii homogenizacji próżniowej
Projekt polega na zastosowaniu nowej technologii wytwarzania mas kosmetycznych oraz nowej technologii pakowania tych mas w opakowania jednostkowe. Następnym elementem zakresu Projektu jest modernizacja procesu logistycznego, poprzez zakup środka transportu wewnętrznego i zewnętrznego. W zakres Projektu wchodzi również zakup oprogramowania komputerowego do wspomagania zarządzania produkcją, finansami i marketingiem OPT!MA (elektroniczny system klasy ERP wspomagający podejmowanie decyzji), umożliwiający zintegrowane zarządzanie zasobami magazynowymi, procesem produkcji oraz rozliczeniami finansowymi).
Wartość całk. 1 696 901 zł; dofinansowanie 472 906 zł
Beneficjent: MPK Sp. z o.o.
Tytuł: Zakup urządzeń do produkcji paliwa alternatywnego z odpadów-wprowadzenie nowego dodatkowego produktu
Przedmiotem Projektu jest zakup urządzeń tworzących linię technologiczną do produkcji i transportu paliw alternatywnych. Zostanie zwiększone wykorzystanie odpadów komunalnych w gospodarce kraju, a co za tym idzie zmniejszy się ilość odpadów deponowanych na składowiskach. Celem jest powstanie nowej inwestycji - zakup środków trwałych związanych z wprowadzeniem nowego dodatkowego produktu. W ramach Projektu zostanie zakupiony rozdrabniacz odpadów, przenośniki taśmowe /łańcuchowy zasypowy, łopatkowy, rewersyjny, prasy stacjonarne, samochody specjalne-hakowce wraz z przyczepami, prasokontenery do transportu paliw alternatywnych.
Wartość całk. 2 635 200 zł; dofinansowanie 918 000 zł
Beneficjent: „CITOVET” Gabinet Weterynaryjny Andrzej Mastalerz
Tytuł: Wzrost konkurencyjności mikroprzedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych innowacyjnych usług weterynaryjnych
Projekt polega na zakupie innowacyjnego urządzenia ultrasonograficznego wraz z zestawem komputerowym i oprogramowaniem. Zaletą nowych usług będzie to, iż pozwolą Wnioskodawcy na wykonywanie badań w terenie, co ma olbrzymie znaczenie przy badaniu zwierząt o dużych gabarytach jak np. krowy, konie.
Wartość całk. 93 574 zł; dofinansowanie 39 177 zł
Beneficjent: Pek-Mont Sp. z o.o.
Tytuł: Poprawa konkurencyjności firmy Pek-Mont poprzez zakup innowacyjnej komory śrutowniczej do strumieniowej obróbki stali
Cel główny projektu zostanie zrealizowany poprzez zakup i uruchomienie nowego urządzenia działającego w nowoczesnej technologii, jakim jest komora śrutownicza. Efektem realizacji projektu będzie podniesie poziomu estetyki i jakości produkowanych urządzeń co ma ogromne znaczenie w przemyśle spożywczym. Firma planuje wprowadzić nowy produkt tj. nadziewarkę tłokową do mięsa, której obróbka końcowa może być wykonana jedynie w komorze śrutowniczej.
Wartość całk. 770 440 zł; dofinansowanie 255 000 zł
Beneficjent: Władysław Zawadzki, Katarzyna Zawadzka prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod nazwą Zawmet
Tytuł: Wdrożenie innowacyjnego procesu obróbki metalu opartego na technologii laserowego cięcia i cyfrowego gięcia w spółce Zawmet
Projekt polega na wdrożeniu innowacyjnego procesu obróbki metalu opartego na technologii laserowego cięcia i cyfrowego gięcia poprzez zakup wycinarki laserowej wraz z urządzeniami współpracującymi stanowiącymi jej infrastrukturę oraz zakup prasy krawędziowej sterowanej numerycznie. Dzięki realizacji projektu możliwe stanie się wprowadzenie nowych i znacząco ulepszonych, czyli bardziej konkurencyjnych produktów metalowych oraz wprowadzenie usług cięcia metali poprzez wprowadzenie zasadniczych zmian do procesu produkcyjnego (zaimplementowanie innowacyjnych rozwiązań).
Wartość całk. 2 651 306 zł; dofinansowanie 1 100 397 zł
Beneficjent: Sport Medica Spółka Akcyjna
Tytuł: Wzrost konkurencyjności Sport Medica SA poprzez utworzenie w NZOZ Carolina Medical Center Centrum Diagnostyki Obrazowej i Funkcjonalnej (CDOiF) o profilu urazowo-ortopedycznym jako wiodącego, referencyjnego ośrodka diagnostycznego w kraju
Niniejszy projekt zakłada uruchomienie w ramach „Carolina Medical Center” (CMC) pierwszego w Polsce wysokospecjalistycznego Centrum Diagnostyki Obrazowej i Funkcjonalnej (CDOiF) o profilu urazowo-ortopedycznym. W skład CDOiF wejdzie Dział Diagnostyki Obrazowej (DDO), Dział Diagnostyki Funkcjonalnej (DDF) oraz Dział Telediagnostyki (DTD). DDO będzie obejmował diagnostykę radiologiczną, ultrasonograficzną oraz badania wykonywane przy użyciu tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego. DDF będzie obejmował pracownie zajmujące się badaniem i oceną poszczególnych elementów układu ruchu.
Wartość całk. 11 385 200 zł; dofinansowanie 3 869 370 zł
Beneficjent: Zakład Produkcji Czekolady i Artykułów Cukierniczych „WIEPOL” - Zakład Pracy Chronionej Ireneusz Wielimborek
Tytuł: Uruchomienie produkcji nowych wyrobów cukierniczych w oparciu o innowacyjną technologię
Celem przedsięwzięcia jest wprowadzenie do produkcji 4 nowych wyrobów: polewy (białej i czarnej), cukierków typu pralina, cukierków typu trufle, ciastek na bazie tłuszczy beztransowych, które nie powodują wzrostu tzw. „złego” cholesterolu, chroniąc tym samym zdrowie konsumentów.
Zakres projektu obejmuje zakup urządzeń: automatu do produkcji cukierków, osprzętu dozująco-transportującego, urządzenia do produkcji mas czekoladopodobnych i kremów o dużej zdolności rozdrobnienia wraz z system zasilającym, zestawu pakującego i zawijającego cukierki, uniwersalnej formierki do walcowego formowania ciastek oraz technologii.
Wartość całk. 4 026 000 zł; dofinansowanie 1 402 500 zł
Beneficjent: Starglass Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe LTD Sp. z o.o.
Tytuł: Wzrost konkurencyjności firmy Starglass poprzez zakup innowacyjnej linii technologicznej do laminowania szkła metodą próżniową
Przedmiotem projektu będzie zakup innowacyjnej linii technologicznej do produkcji szkła laminowanego metoda próżniową poprzedzony adaptacją hali produkcyjnej do potrzeb projektu – w zakresie instalacji sprężonego powietrza. Zakupione w ramach projektu środki trwałe, m.in. poziomej myjki do szkła, pieca dwufunkcyjnego do HST, pneumatycznego systemu transportu szkła, klimatyzowanej kabiny montażowej tworzą ciąg technologiczny, na który składają się urządzenia najnowszej generacji gwarantujące produkcję wysokiej jakości wyrobów.
Wartość całk. 2 288 720 zł; dofinansowanie 956 760 zł
Beneficjent: GAMPET Sp. z o.o.
Tytuł: Wzrost konkurencyjności Spółki GAMPET poprzez wdrożenie nowoczesnej technologii produkcji opakowań z PET
Celem głównym projektu jest podniesienie konkurencyjności firmy poprzez dostosowanie jej do wymogów rynkowych, dzięki wdrażaniu nowoczesnych technologii i budowaniu potencjału innowacyjnego w zakresie produkcji opakowań z PET dla przemysłu spożywczego i chemicznego. Stanie się to możliwe poprzez m.in. zakup nieruchomości, zakup maszyn i urządzeń do produkcji opakowań z PET, a w efekcie uruchomienie linii produkcyjnej.
Wartość całk. 3 320 886 zł; dofinansowanie 1 550 657 zł
Beneficjent: Usługi Transportowo-Handlowe Józef Melion
Tytuł: Modernizacja parku maszynowego przedsiębiorstwa Usługi Transportowo-Handlowe Józef Melion oraz remont budynków gospodarczych w celu podniesienia konkurencyjności i rozwoju przedsiębiorstwa
Głównym przedmiotem projektu jest wykonanie inwestycji polegającej na:
1) zakup nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości (ciągnik z kabiną oraz ładowacz czołowy),
2) modernizacja budynków poprzez położenie na nich elewacji i wymianę pokrycia dachowego w celu ich dostosowania do przechowywania nawozów i pasz oraz do wymogów sanitarnych (obecnie budynki pokryte są elementami gazobetonu),
3) utwardzenie placu o podłożu piaskowo-żwirowym.
Poprzez realizację zadań projektowych przedsiębiorstwo zamierza stać się kolejnym działającym na lokalnym rynku oferującym tak sprawną i kompleksową obsługę klientów, poczynając od załadunku towarów nawet o masie 1000 kg, poprzez ich dowóz do nabywcy i rozładunek.
Wartość całk. 462 716, 62 zł; dofinansowanie 87 609,71 zł
Działanie 3.1 Infrastruktura drogowa
Beneficjent: Powiat Kozienicki
Tytuł: Przebudowa drogi powiatowej nr 1711W Ursynów-Aleksandrówka na odcinku Ursynów-Stanisławów – III etap o dł. 2346 mb.
Przedmiotem projektu jest przebudowa odcinka drogi powiatowej 1711W relacji Ursynów - Aleksandrówka na odcinku Ursynów - Stanisławów - etap III o długości 2346 mb, obejmujący m.in. : przebudowę nawierzchni drogi, ułożenie krawężników betonowych, wybudowanie zjazdów gospodarczych, a także budowa zatok autobusowych, poszerzenie peronu przystankowego i ułożenie sieci odwodnieniowej.
W wyniku realizacji projektu zostanie przebudowanej 2,346 km drogi oraz wybudowane 166 zjazdów gospodarczych. Ponadto zostaną wybudowane 4 zatoki autobusowe, przebudowane 2 przepusty pod koroną drogi oraz odtworzone rowy na dł. 2,346 km.
Celem głównym projektu jest poprawa płynności komunikacyjnej powiatu, tym samym zmierzanie do zrównoważonego rozwoju powiatu kozienickiego, co będzie w pewnym stopniu przeciwdziałało marginalizacji społecznej i ekonomicznej tego terenu. Cel projektu jest bezpośrednio związany z oczekiwaniami i potrzebami adresatów projektu (tj. mieszkańców żyjących w otoczeniu drogi, obecnych i przyszłych przedsiębiorców, turystów i innych użytkowników drogi), które dzięki realizacji projektu zostaną zaspokojone.
Wartość całk. 2 187 509 zł; dofinansowanie 1 859 383 zł
Beneficjent: Powiat Kozienicki
Tytuł: Przebudowa drogi powiatowej nr 1704W Magnuszew-Moniochy na odcinku Łękawica-Studzianki Pancerne o długości 2900 mb.
W wyniku realizacji projektu zostanie przebudowane 2900 mb drogi, dwa skrzyżowania, 31 zjazdów do posesji i pól uprawnych oraz odtworzone zostaną rowy obustronnie na dł. 2,900 km i wybudowany 1 przepust pod koroną drogi.
Celem głównym projektu jest poprawa płynności komunikacyjnej powiatu, tym samym zmierzanie do zrównoważonego rozwoju powiatu kozienickiego, co będzie w pewnym stopniu przeciwdziałało marginalizacji społecznej i ekonomicznej tego terenu. Cel projektu jest bezpośrednio związany z oczekiwaniami i potrzebami adresatów projektu (tj. mieszkańców żyjących w otoczeniu drogi, obecnych i przyszłych przedsiębiorców, turystów i innych użytkowników drogi), które dzięki realizacji projektu zostaną zaspokojone. Poprawa konkurencyjności regionu, dostępności komunikacyjnej powiatu kozienickiego, wiąże się bezpośrednio z poprawą spójności społecznej, gospodarczej, komunikacyjnej i przestrzennej województwa mazowieckiego.
Wartość całk. 1 534 905 zł; dofinansowanie 1 304 669 zł
Działanie 6.1 Kultura
Beneficjent: Gmina Słubice
Tytuł: Remont i rozbudowa budynku usługowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na gminną bibliotekę publiczną, centrum informacji i działalność kulturalną oraz wyposażenie obiektu gminnej biblioteki publicznej, centrum informacji i działalności kulturalnej
Przedmiotem projektu jest remont i rozbudowa budynku usługowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na gminną bibliotekę publiczną, centrum informacji i działalność kulturalną oraz wyposażenie obiektu gminnej biblioteki publicznej, centrum informacji i działalności kulturalnej. Po przeprowadzonych pracach remontowo – budowlanych obiekt zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt i urządzenia.
Celem działania jest poprawa dostępności mieszkańców i osób przybywających tu z zewnątrz do usług kultury poprzez inwestycję w infrastrukturę i poprawę warunków funkcjonowania instytucji kultury. Realizacja projektu ma przyczynić się do rozwoju kapitału ludzkiego, wzmocnienia spójności społecznej regionu, poprzez wzrost udziału kultury w życiu mieszkańców i znaczenia kultury jako czynnika stymulującego rozwój społeczno – gospodarczy regionu oraz wzmacniającego jego potencjał.
Wartość całk. 1 846 816 zł; dofinansowanie 1 569 700 zł
Beneficjent: Gmina Myszyniec
Tytuł: Budowa Regionalnego Centrum Kultury w Myszyńcu
Przedmiotem projektu jest budowa Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, obejmującego m.in.
muzeum – karczmę z możliwością prowadzenia szkoleń, warsztatów, salon widowiskowy, budy jarmarczne, a także amfiteatr oraz drogę dojazdową i parkingi.
Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej będzie realizowało ofertę kulturalną skierowaną zarówno do mieszkańców regionu Kurpiowszczyzny (mieszkańcy gmin: Baranowo, Lelis, Kadzidło, Czarnia, Myszyniec, Łyse, Ostrołęka) jak i miłośników folkloru i tradycji kurpiowskich w całym kraju i do turystów z zagranicy. Oferta kulturalna będzie obejmowała m.in. :imprezy kulturalne o zasięgu lokalnym, regionalnym, ogólnopolskim i zagranicznym, szkolenia i warsztaty z zakresu marketingu i sprzedaży prowadzone dla twórców i artystów ludowych, koncerty muzyki kurpiowskiej, a także wystawy eksponatów muzealnych, konkursy i festyny.
Wartość całk. 7 077 925 zł; dofinansowanie 6 016 236 zł
Działanie 7.1 Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia
Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Płońsku
Tytuł: „Dostosowanie Szpitala w Płońsku do obowiązujących standardów i wymogów poprzez przebudowę i rozbudowę istniejącego obiektu – budynek „A”
Głównym celem projektu jest poprawa dostępności i jakości opieki zdrowotnej w regionie poprzez modernizację obiektów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki .
Projekt zakłada modernizację istniejącego budynku „A” oraz powiązanie wszystkich obiektów Szpitala w prawidłowo funkcjonującą strukturę. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się m.in. do skrócenia czasu leczenia pacjentów, zwiększenia efektywności zabiegów leczniczych oraz poprawy warunków bytowych pacjentów.
Wartość całkowita 14 628 648 zł; dofinansowanie 12 393 390 zł
Umowy ze strony Zarządu Województwa Mazowieckiego podpisali Stefan Kotlewski – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Waldemar Roszkiewicz – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego
Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 022 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: m.milewska@mazovia.pl
Lidia Krawczyk
Rzecznik Prasowy
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
tel. 022 542 22 223, kom. 506 047 917
e-mail: l.krawczyk@mazowia.eu
Pliki do pobrania
Liczba wyświetleń: 768
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.