Zaproszenia
Zaproszenie - Nowa przychodnia specjalistyczna dla dzieci i młodzieży w Stocerze
2010.02.11 00:00
Autor: Administrator, Wprowadzenie: Anna Groszyk-Książak
temat
Uroczyste otwarcie Przychodni Specjalistycznej Ortopedyczno-Rehabilitacyjnej dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Rehabilitacji im. Prof. M. Weissa „STOCER” w Konstancinie
miejsce
Ośrodek Ortopedyczno-Rehabilitacyjny dla dzieci i Młodzieży w Konstancinie-Jeziornie (Chylice) przy ul. Długiej 40/42
czas
12 lutego 2010 r. (piątek), godz. 10.00
organizator
Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa „STOCER” w Konstancinie
Nowe gabinety lekarskie, dwie duże sale rehabilitacyjne o powierzchni 180 m2 wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym dostosowanym do osób niepełnosprawnych to wynik przeprowadzonej przebudowy Przychodni Specjalistycznej Ortopedyczno-Rehabilitacyjnej dla Dzieci i Młodzieży. W przychodni odbywać się będą konsultacje medyczne, natomiast w salach rehabilitacyjnych funkcjonować będzie Oddział Dziennej Rehabilitacji. Samorząd Województwa Mazowieckiego na ten cel przeznaczył 1,5 mln zł.
W ramach inwestycji przebudowane zostały także łazienki oraz stołówki. Wyremontowana i wyposażona została również sala rehabilitacyjna o powierzchni 65 m2 oraz odnowiona sala gimnastyczna o powierzchni 150 m2.
Centrum wyremontowało i częściowo wyposażyło pomieszczenie na salę intensywnego nadzoru z przeznaczeniem na rehabilitację dzieci z nowo powstałego Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej.
INFORMACJA O OŚRODKU ORTOPEDYCZNO-REHABILITACYJNYM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY I OGóLNA INFORMACJA DOTYCZĄCA DZIAŁALNOŚCI SZPITALU
Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy dla Dzieci i Młodzieży w Chylicach jest integralna częścią Centrum Rehabilitacji w Konstancinie. To jedna z niewielu placówek w Polsce o 60-letniej tradycji i znaczących wynikach w leczeniu schorzeń ortopedycznych u dzieci i młodzieży. Placówka ta świadczy usługi o charakterze kompleksowym, od momentu rozpoznania choroby i postawienia diagnozy do osiągnięcia możliwie najlepszego efektu terapeutycznego. Zajmuje się leczeniem i usprawnianiem dzieci z chorobami narządu ruchu, z wadami wrodzonymi i nabytymi, w tym m.in.: wad postawy i skolioz dziecięcego porażenia mózgowego, jałowych martwic układu kostnego. Prowadzone jest także kompleksowe leczenie uszkodzeń splotu ramiennego.
Łączna liczba łóżek szpitalnych w ośrodku wynosi 147. Rocznie na wszystkich oddziałach leczonych jest około tysiąca pacjentów. Średnio rocznie wykonywanych jest około 300 różnego typu zabiegów operacyjnych. Z Poradni Ortopedyczno-Rehabilitacyjnej może korzystać średnio około 7000 pacjentów rocznie.
Wszyscy pacjenci szpitala mogą korzystać z opieki psychologa szkolnego, jak również mają zapewnioną opiekę ze strony pracowników pionu wychowawczego. Dzieci w wieku szkolnym są objęte nauczaniem w zakresie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz liceum zawodowym o profilu administracyjno-biurowym.
Atutem Placówki jest doświadczona kadra. Na bazie szpitala prowadzone są zajęcia dydaktyczne dla studentów: Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Wychowania Fizycznego o profilu rehabilitacyjnym.
STOCER w kraju należy do wiodących jednostek w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Wykonuje najcięższe zabiegi operacyjne kręgosłupa, rdzenia kręgowego i nowotworów kręgosłupa. Personel medyczny jest wysokokwalifikowany zarówno wśród lekarzy, pielęgniarek, jak i rehabilitantów. Kadra medyczna kształci się w kraju i zagranicą.
W Centrum stosowane są nowoczesne techniki medyczne. Szpital dysponuje 413 łóżkami w 7 oddziałach szpitalnych i 2 ośrodkach zamiejscowych z pełnym zapleczem rehabiltacyjno-fizjoterapeutycznym. Na terenie Centrum działają Poradnie Specjalistyczne, całodobowe Ambulatorium Urazowe, Blok Operacyjny, Oddział Intensywnej Terapii. Świadczone są tu także usługi diagnostyczne i zaopatrzenia ortopedycznego.
Urząd Marszałkowski
Województwa Mazowieckiego
Liczba wyświetleń: 310
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.