Zaproszenia
Zaproszenie - Design kołem napędowym biznesu
2013.09.20 14:30
Autor: , Wprowadzenie: Hanna Maliszewska
Czy warto inwestować w design? Czy dobre wzornictwo przekłada się na sukces produktu lub usługi? W jaki sposób dzięki nowoczesnemu designowi firma może wyróżnić się na tle konkurencji? Odpowiedzi na powyższe i inne pytania udzielą przedsiębiorcy, projektanci oraz designerzy podczas pierwszych Mazowieckich Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2013 organizowanych w Warszawie oraz pięciu miastach województwa mazowieckiego.
Pojęcie designu często utożsamiane jest wyłącznie z projektowaniem ubrań, samochodów, przedmiotów użytkowych czy budynków. Jednak tym mianem możemy określić także wiele innych rozwiązań łączących w sobie funkcjonalność czy unikatowość. Ciekawy design stanowi wartość dodaną, pozwala wyróżnić się na tle innych produktów. To element, który często decyduje o konkurencyjności produktu oraz sukcesie jego twórcy.
Pod hasłem Mazowsze – Centrum Twórczego Biznesu w dniach 23-24 września br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się po raz pierwszy Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2013 (MDTDI). Wydarzenie będzie doskonałą okazją, by pokazać mieszkańcom Mazowsza najnowsze trendy obecne w designie, udowodnić, że projektowanie użytkowe może być opłacalne, a także zainspirować do działania. MDTDI to miejsce spotkań pasjonatów sztuki, designu oraz nowinek technologicznych. To także platforma wymiany myśli i doświadczeń między uczestnikami a przedsiębiorcami oraz potencjalnymi inwestorami.
Przez dwa dni uczestnicy wydarzenia wezmą udział w licznych warsztatach kreatywności i spotkaniach według tradycyjnej japońskiej formuły Pecha Kucha, czyli krótkim i intensywnym pokazie slajdów. Mogą także przysłuchiwać się dyskusji Tworzenie miejsc i rzeczy – dlaczego, po co i dla kogo? – w której udział wezmą przedstawiciele środowisk naukowych, kreatywnych i biznesu. Wystawa 60 designerskich produktów autorstwa polskich i zagranicznych twórców udowodni, że dobry design wcale nie musi być drogi. Przestrzenie salonów tematycznych w takich obszarach jak: architektura, wzornictwo i design, reklama i marketing czy innowacyjne rozwiązania i wynalazki technologiczne, pozwolą obcować z nowatorskimi rozwiązaniami niedostępnymi na co dzień.
Warto także odwiedzić salony tematyczne, w których będzie można poznać najnowocześniejsze rozwiązania designerskie i technologiczne. W salonie Przykłady innowacyjnych rozwiązań i wynalazków technicznych zaprezentują się znane marki i instytucje – Samsung, Politechnika Warszawska i ZETA ZERO, a zaproszeni eksperci poprowadzą krótkie warsztaty w oparciu o nowoczesne technologie. Podczas warsztatów firmy Samsung, każdy z uczestników będzie miał możliwość przetestowania innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie produktów z portfolio firmy. W salonie Politechniki Warszawskiej na uczestników czekać będzie drukarka 3D, za pomocą której odwiedzający będą mogli współtworzyć i drukować implanty kości. Natomiast firma ZETA ZERO zaprezentuje fanom dobrego sprzętu i muzyki designerskie kolumny głośnikowe.
Równocześnie w pięciu miastach województwa mazowieckiego, tj. Ciechanowie, Płocku, Siedlcach, Radomiu i Ostrołęce, odbędą się praktyczne warsztaty twórcze.Podczas warsztatów uczestnicy przygotują prace w oparciu o specyfikę danego miasta i jego okolicy.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie www.msodi.mazovia.pl/MDTDI
Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2013 organizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w ramach projektu systemowego – Mazowiecka Sieć Ośrodków Doradczo-Innowacyjnych w zakresie innowacji (MSODI), współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Kontakt dla mediów:
Agnieszka Kloczkowska
M:
T: +48 501 779 344
Pliki do pobrania
Liczba wyświetleń: 67
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.