Zaproszenia

Zaproszenie - Otwarcie Centrum Badań Biomedycznych SGGW

2015.10.08 13:50

Autor: , Wprowadzenie: Eliza Albrechcińska

temat                           otwarcie Centrum Badań Biomedycznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

 

miejsce                        Klinika Koni SGGW w Warszawie, ul. Nowoursynowska 100

 

czas                             9 października 2015 r. (piątek), godz. 10.00

 

 

Już jutro przy Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW uruchomione zostanie Centrum Badań Biomedycznych. W nowoczesnych laboratoriach prowadzone będą innowacyjne badania z pogranicza weterynarii i medycyny. Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu w wysokości 30 mln zł, w ramach RPO WM 2007-2013. W uroczystym otwarciu weźmie udział Wiesław Raboszuk członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Centrum Badań Biomedycznych tworzą trzy nowe laboratoria oraz zmodernizowane laboratorium Kliniki Chorób Koni. Jest to nowoczesna placówka wyposażona w unikatową aparaturę naukowo-badawczą. To duży krok do badań w obszarze nauk klinicznych i biologii molekularnej. Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzanie badań chorób i schorzeń niosących zagrożenie dla szeroko rozumianego zdrowia publicznego.

 

Ta inwestycja to również utworzenie zintegrowanego zespołu laboratoriów wyposażonych w innowacyjną aparaturę do badań na zwierzętach, mających służyć nowoczesnym projektom na pograniczu medycyny i weterynarii, w zakresie fizjologii i patofizjologii chorób zwierząt oraz badaniom chorób i schorzeń stanowiących zagrożenie dla zdrowia publicznego.

 

W Laboratorium Diagnostyki Obrazowej powstaną: pracownia tomografii i rezonansu magnetycznego, sala demonstracyjna diagnostyki obrazowej, laboratorium biologii molekularnej, hodowli komórek i tkanek, laboratorium nanotechnologii i nanoinżynierii, laboratorium biotechnologii oraz pracowni elektromiografii.

 

Centrum będzie prowadziło zarówno badania podstawowe – rozwiązywanie aktualnie istotnych problemów badawczych w zakresie nauk biomedycznych, medycznych i weterynaryjnych, jak też nad lekami, suplementami diety i dodatkami do pasz dla zwierząt w ramach realizowanych projektów  naukowych.

 

30 mln zł dofinansowania to wsparcie zaawansowanych prac badawczych w weterynarii, biologii i biotechnologii, z których skorzystają doktoranci instytucji naukowej i pracownicy kadry naukowej oraz  studenci nie tylko na potrzeby studiów, ale całego kraju

 

Do tej pory, w ramach perspektywy 2007–2013, SGGW z unijnego budżetu pozyskała łącznie ponad 42 mln zł. dofinansowania, co pozwoliło na rozbudowę Centrum Weterynaryjnego, zdobycie wysokospecjalistycznego sprzętu badawczego oraz na stworzenie Klastra Innowacji w Agrobiznesie.

 

 

SGGW to najstarsza i największa uczelnia w Polsce o profilu przyrodniczym. Od pięciu lat  SGGW zdobywa I miejsce w konkursie ACI na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych”. SGGW ukończyło dotychczas ponad 120 tys. absolwentów. Łącznie w SGGW studiuje 27 tys. osób. Uczelnia oferuje swoim studentom nowoczesny kampus, ze świetnie wyposażonymi domami studenckimi i salami wykładowymi. SGGW oferują dobrze wyposażone pokoje, bezpłatny dostęp do Internetu, stołówki, własną przychodnię lekarską, klubokawiarnie, usługi kserograficzne i nowoczesne pralnie. Oprócz obiektów dydaktycznych, uczelnia dysponuje także obiektami sportowymi: kryta pływalnia, hala do tenisa, kort tenisowy, ujeżdżalnia ze stajnią oraz budynek dydaktyczno-sportowy, a także budynek do zajęć z hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych.

 

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 45 kB, Liczba pobrań: 171, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 102

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.