Zaproszenia
Zaproszenie - Mazowsze otwiera sezon turystyczny
2016.04.20 13:40 , aktualizacja: 2016.04.20 14:04
Autor: , Wprowadzenie: Joanna Czechowicz-Bieniek
temat Otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu podczas XXI Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2016
miejsce Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie, hala B (stoisko nr 61)
czas 23 kwietnia 2016 r. (sobota), godz. 11.00
Mazowsze to wymarzone miejsce na weekendowy wypoczynek. Można się o tym przekonać podczas organizowanego w ramach XXI Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2016 – Otwarcia Sezonu Turystycznego na Mazowszu. Nie zabraknie pokazów zachęcających do wypoczynku w regionie i konkursów z nagrodami. Ale otwarcie sezonu nie będzie odbywać się tylko na targach. Nowością są organizowane w tym samym czasie wędrówki po Ciechanowie, Siedlcach, Płocku, Radomiu i Żyrardowie.
OTWARCIE SEZONU
To już szósta inauguracja sezonu turystycznego, jaką organizuje samorząd województwa mazowieckiego. Pierwsza impreza odbyła się w 2011 r. w ramach kampanii promocyjnej „Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd”. Od pięciu lat sezon turystyczny na Mazowszu otwierany jest w trakcie targów LATO, których Mazowsze jest partnerem.
– Na tegorocznych targach promujemy turystykę weekendową, bo Mazowsze to idealne miejsce nie tylko na dłuższy pobyt, ale również na krótki wyjazd rodzinny. Mamy się czym chwalić, bo oprócz terenów zielonych i wielu zabytków są tu również miejsca, w których można ciekawie spędzić czas z dziećmi. Są parki rozrywki, wiele gospodarstw agroturystycznych i oczywiście pełne tajemnic muzea – podkreśla Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystki UMWM.
Nowością tegorocznego Otwarcia Sezonu Turystycznego na Mazowszu są organizowane w Żyrardowie, Siedlcach, Płocku, Ciechanowie i Radomiu tzw. spacery po Mazowszu. Uczestnicy wędrówek odwiedzą muzea i zabytkowe kościoły. Będą też mieli okazję poznać uroki i nieodkryte dotąd tajemnice miast. Pomogą im w tym przewodnicy. Wycieczki urozmaicone będą zabawami i konkursami z nagrodami.
NA MAZOWSZE
Wiosna to doskonały moment na zaprezentowanie oferty turystycznej na wyjazdy turystyczno-rekreacyjne dla całej rodziny, a na Mazowszu każdy znajdzie coś dla siebie. Województwo mazowieckie ma ogromny potencjał turystyczny. Wśród atutów można wymienić chociażby stolicę z jej ofertą kulturalną, ale też regionem o bogatej historii i niepowtarzalnej kulturze. O jego niezwykłości świadczy także różnorodność mazowieckiego krajobrazu. Warto podkreślić, że prawie jedną czwartą powierzchni regionu zajmują tereny leśne, w tym Puszcze Kampinoska, Biała, Zielona – Kurpiowska, Bolimowska, Kamieniecka i Kozienicka. Mazowsze to również park narodowy, 9 parków krajobrazowych, 29 obszarów krajobrazu chronionego. A północno-wschodnia część województwa nie bez powodu nazywana jest Zielonymi Płucami Polski. Wszystko to sprawia, że na całym Mazowszu można w ciekawy sposób spędzać czas.
Pobyt na Nizinie Mazowieckiej z pewnością usatysfakcjonuje zarówno miłośników architektury czy folkloru, jak i turystów preferujących aktywny wypoczynek na łonie natury. W regionie nie brakuje bowiem tradycyjnych muzeów z unikatowymi zbiorami, urokliwych i tajemniczych zamków i pałaców, gospodarstw agroturystycznych, jak i nowoczesnych interaktywnych galerii oraz niesamowitych parków zabaw. Z kolei liczne ścieżki rowerowe, szlaki piesze i wodne zachęcają do uprawiania turystyki pieszej czy rowerowej, a nawet pożeglowania czy popływania kajakiem.
Na Mazowszu jest również wiele niezwykłych miejsc, do których można zabrać najmłodszych. Zaplanowanie wypoczynku idealnego dla całej rodziny ułatwi z pewnością przewodnik „Z rodziną przez Mazowsze”. Ten niezbędnik każdego rodzica podróżnika dostępny jest zarówno w wersji książkowej, jak i w formie aplikacji mobilnej, którą w prosty sposób można pobrać na swój telefon.
Serdecznie zapraszamy,
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl
Pliki do pobrania
Liczba wyświetleń: 270
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.