Zaproszenia

Zaproszenie - Nowoczesne urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej dla ostrołęckiego „Meditransu”

2019.01.23 14:45 , aktualizacja: 2019.01.24 15:10

Autor: , Wprowadzenie: Anna Groszyk-Książak

Ostrołęcki „Meditrans” wzbogaci się o 12 nowoczesnych urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS 3, których zakup został sfinansowany dzięki blisko 630 tys. zł wsparcia z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Urządzenia trafią do podstawowych zespołów ratownictwa medycznego z miejscem wyczekiwania w Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Pułtusku, Kadzidle, Czerwinie, Szulborzu Wielkim, Małkini Górnej, Chorzelach, Jednorożcu, a także specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego z miejscem wyczekiwania w Ostrołęce, Pułtusku i Myszyńcu.

 

Serdecznie zapraszamy

na uroczyste przekazanie urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS 3,

24 stycznia (czwartek) 2019 r. o godz. 10.00

w siedzibie SPZOZ „Meditrans Ostrołęka”, ul. Kościuszki 49 w Ostrołęce

z udziałem:

Elżbiety Lanc – członka zarządu województwa mazowieckiego,

Mirosława Dąbkowskiego – dyrektora SPZOZ „Meditrans Ostrołęka”.

 

LUCAS 3 to najnowocześniejszy sprzęt do kompresji klatki piersiowej na rynku urządzeń medycznych. Zapewnia lepsze efekty reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia, ułatwia również pracę personelowi medycznemu wykonującemu czynności ratunkowe. Możliwość szybkiego zastosowania urządzenia minimalizuje przerwy w procesie resuscytacji. Pacjenci, u których doszło do zatrzymania akcji serca otrzymają efektywne, powtarzalne i ciągłe uciski klatki piersiowej zgodnie z wytycznymi m.in. Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC). Urządzenie automatycznie i bezustannie wykonuje masaż serca, jest niezwykle precyzyjne i zapewnia stały rytm uciśnięć, ponadto pozwala na skuteczne prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Podczas wykonywania przedłużonej resuscytacji ludzkie siły słabną, LUCAS 3 zawsze zapewnia stały, jednostajny rytm uciśnięć, niemożliwy do osiągnięcia osobie wykonującej te czynności samodzielnie. Gdy urządzenie wykonuje masaż serca, personel medyczny może skupić się na przeprowadzeniu innych czynności ratujących życie bądź udzielić pomocy medycznej innej poszkodowanej osobie. Urządzenie umożliwia również prowadzenie nieprzerywanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej u poszkodowanego podczas przenoszenia lub przekazania pacjenta innej jednostce czy też w czasie transportu z miejsca zdarzenia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

 

Wartość 12 urządzeń, które trafią do ostrołęckiego „Meditransu” to blisko 670 tys. zł, z czego blisko 630 tys. zł pochodziło z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

 

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail rzecznik@mazovia.pl
  • Pobierz: fot. Paweł Zakrzewski
  • Pobierz: fot. Paweł Zakrzewski
  • Pobierz: fot. Paweł Zakrzewski
  • Pobierz: fot. Paweł Zakrzewski
  • Pobierz: fot. Paweł Zakrzewski

Pliki do pobrania

Rozmiar: 41 kB, Liczba pobrań: 91

Liczba wyświetleń: 107

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.