Zaproszenia

Zaproszenie - Webinarium 100 lecie Rządu Obrony Narodowej

2020.08.07 12:50

Autor: , Wprowadzenie: Michalecki Mikołaj

100 lat temu, 24 lipca 1920 r., został powołany Rząd Obrony Narodowej Wincentego Witosa, jeden z najdłużej sprawujących władzę gabinetów II RP. Historycy oceniają, że rząd ten ocalił Polskę od zagłady. Ten wyjątkowy okres w historii Polski  przybliżą uczestnicy webinarium pt. 100 lecie Rządu Obrony Narodowej – rola i znaczenie Wincentego Witosa w obronie i ugruntowaniu niepodległości Polski. W spotkaniu weźmie udział marszałek Adam Struzik.

 

Lato 1920 r. to wyjątkowy okres w dziejach Polski. Kilkanaście miesięcy po zakończeniu I wojny światowej i rozpoczęciu odbudowy naszego kraju, stanęliśmy przed ogromnym zagrożeniem istnienia niepodległej Polski. Słabość młodego niezintegrowanego jeszcze Państwa, szybko zbliżające się do Warszawy wojska bolszewickie i spadająca wiara w możliwość realnej obrony kraju to rzeczywistość lipcowych dni sprzed 100 lat. Należy pamiętać o  roli Wincentego Witosa, który przyczynił się do odzyskania niepodległości w 1918 r., a następnie jej bronił przez kolejnych 20 lat. To historia, o której nie wolno zapomnieć.

 

Serdecznie zapraszamy na transmisję online na profilu fb marszałka Adama Struzika (https://www.facebook.com/struzikadam/)

 

10 sierpnia (poniedziałek) 2020 r. o godz. 17:00

 

W spotkaniu wezmą udział m.in. :

 

Władysław Kosiniak-Kamysz – prezes PSL

Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego

Janusz Gmitruk – dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego

 

 

 

 

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 29 kB, Liczba pobrań: 72

Liczba wyświetleń: 51

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.