Zaproszenia

Zaproszenie - UKSW z nowym Wydziałem Medycznym i Centrum Sportowym

2020.08.17 12:15

Autor: , Wprowadzenie: Katarzyna Bernaciak

Na terenie kampusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiegoprzy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie powstanie Collegium Medicum. W budynku znajdą się m.in. nowoczesne sale dydaktyczne, specjalistyczne laboratoria służące kształceniu przyszłych lekarzy oraz pomieszczenia symulacji medycznych.

 

Powierzchnia obiektu wyniesie 3816 mkw., a kubatura nieznacznie przekroczy 10 tys. metrów sześciennych. Całość składać się będzie z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Zaprojektowana konstrukcja będzie przystosowana do ewentualnej nadbudowy budynku o kolejne kondygnacje. Budynek będzie posiadał rozbudowaną instalację fotowoltaiczną. Inwestycję realizować będzie firma Skanska S.A. Obiekt charakteryzuje prosta i nowoczesna bryła oraz przyciągającą uwagę elewacją w stonowanej gamie kolorystycznej. Za projekt budynku odpowiada poznańska Pracownia Architektoniczna GPVT. Planowany termin ukończenia inwestycji to przełom III i IV kwartału 2021 roku.[1]

 

Natomiast zakończyła się już budowa nowoczesnego Centrum Sportowego. To odpowiedź na potrzeby i oczekiwania studentów, którzy dotychczas trenowali w różnych zewnętrznych placówkach. Teraz będą mogli korzystać z szerokiej oferty sportowej na terenie kampusu swojej uczelni. Nowa hala będzie ogólnodostępna, co przyczyni się do promowania aktywności fizycznej także wśród mieszkańców Bielan i ich integracji ze społecznością akademicką.

 

Jutro w uroczystościach wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Collegium Medicum oraz otwarcia Centrum Sportowego wezmą udział marszałek Adam Struzik oraz Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

 

 

Serdecznie zapraszamy

 

18 sierpnia (wtorek) 2020 r.,

 

kampus Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ul. K. Wóycickiego 1/3

  • godz. 11.00 – wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Collegium Medicum,

  • godz. 12.030 – otwarcie Centrum Sportowego.

 

Marta Milewska
Rzecznika Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 137 kB, Liczba pobrań: 42

Liczba wyświetleń: 38

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.