Zaproszenia

Zaproszenie - Rusza budowa Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego UKSW

2020.08.19 10:10

Autor: , Wprowadzenie: Michalecki Mikołaj

Dzięki wsparciu unijnemu, przyznanemu przez samorząd województwa, w przyszłym roku przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego powstanie Multidyscyplinarne Centrum Badawcze. Będzie to unikalny w skali Polski ośrodek badawczy, który umożliwi prowadzenie badań w obszarach nauk społecznych, humanistycznych, medycznych oraz nauk informatycznych i przyrodniczych. Projekt otrzymał ponad 55 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji to blisko 77 mln zł. Jutro w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego weźmie udział członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

W centrum zostanie utworzona nowoczesna serwerownia i liczne laboratoria m.in. Laboratorium Napędów Elektrycznych, Łączności Bezprzewodowej, Bezpiecznego Przechowywania i Przetwarzania Danych UAV, Badań Geoinformacyjnych, Laboratorium RTV z funkcją auli konferencyjnej, Laboratorium Cyberbezpieczeństwa, Symulator Centrum Zarządzania Kryzysowego, Laboratorium druku 3D, Metod Numerycznych i Analiz Statystycznych/Laboratorium Metod Jakościowych/Studio Dźwiękowe.

 

Multidyscyplinarne Centrum Badawcze będzie miało istotną rolę w rozwoju naukowym i innowacyjnym wszystkich instytucji naukowych tworzących konsorcjum. Zostanie ono również wykorzystane gospodarczo, a prowadzone w jego ramach badania będą w pełni zgodne z aktualnymi potrzebami  przedsiębiorców i gospodarki.

 

 

Serdecznie zapraszamy

 

na

 

uroczystość wmurowania kamienia węgielnego

20 sierpnia (czwartek) 2020 r., o godz. 11:00

 

na

 

teren budowy Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego UKSW,  

ul. Marii Konopnickiej 1, Dziekanów Leśny

 

 

Ze względu na epidemię koronawirusa, bardzo prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

 

 

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Liczba wyświetleń: 80

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.