Zaproszenia

Zaproszenie - Marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski z wizytą w gminie Skaryszew

2020.12.17 13:55 , aktualizacja: 2020.12.18 11:05

Autor: , Wprowadzenie: Joanna Czechowicz-Bieniek

Nowa droga w Wilcznej, sprzęt komputerowy dla szkoły w Odechowie czy utworzenie Centrum Aktywności w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skaryszewie to inwestycje w gminie Skaryszew, których realizacja była możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Jutro marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Rafał Rajkowski wezmą udział w uroczystym otwarciu inwestycji i przekazaniu sprzętu komputerowego. Na realizację wszystkich zadań przeznaczono ponad 1 mln zł z budżetu województwa oraz wsparcie unijne w wysokości 370 tys. zł.

 

Serdecznie zapraszamy

 

18 grudnia (piątek) 2020 r.

 

godz. 12:45

 

uroczyste otwarcie przebudowanej drogi gminnej w miejscowości Wilczna (spotkanie przy strażnicy OSP Wilczna)

 

W ramach inwestycji wykonano podbudowę z kruszywa łamanego oraz nawierzchnię z betonu asfaltowego na odcinku 645 m. Ponadto odtworzono i poszerzono jezdnię. Wykonano również pobocza z kruszywa łamanego oraz regulację pionową studzienek dla zaworów wodociągowych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 200 tys. zł, z czego ponad 100 tys. wyniosło dofinansowanie samorządu Mazowszu w ramach FOGR.

 

godz. 13.15

 

przekazanie sprzętu komputerowego do nauki zdalnej dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Odechowie.

 

Samorząd województwa mazowieckiego realizuje projekt unijny realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego, w którym bierze udział 236 szkół prowadzonych przez 215 mazowieckich samorządów. W ramach projektu do szkoły w Odechowie trafi zestaw składający się z: 8 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek laserowych oraz jednego urządzenia wielofunkcyjnego. Wartość przekazanego sprzętu to 150 tys. zł.

 

godz. 13.45

 

uroczyste otwarcie Centrum Aktywności przy MGOK
w Skaryszewie (ul. Wojska Polskiego 5)

 

Dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza w wysokości 500 tys. zł w ramach Instrumentu Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego oraz wsparciu unijnemu w ramach PROW 2014-2020 w wysokości ponad 220 tys. zł MGOK został rozbudowany i z myślą o mieszkańcach Skaryszewa powstało Centrum Aktywności. Oprócz tego samorząd Mazowsza w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej przekazał prawie 200 tys. zł na remont nawierzchni boiska przy MGOK, zakup wyposażenia oraz budowę pumptracku wraz z oświetleniem.

 

 

Ze względu na epidemię koronawirusa, bardzo prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Liczba wyświetleń: 39

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.