Zaproszenia

Zaproszenie - Marszałek z wizytą w powiecie grójeckim

2021.02.23 16:00 , aktualizacja: 2021.02.23 16:08

Autor: , Wprowadzenie: Mikołaj Michalecki

Samochody ratowniczo-gaśnicze dla OSP w Warce i Chynowie, sprzęt dla OSP Machcin, stacja meteorologiczna w Nowej Wsi, sprzęt komputerowy do nauki zdalnej dla Zespołu Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce czy otwarcie drogi wojewódzkiej nr 730 w Nowej Wsi to inwestycje w powiecie grójeckim, których realizacja była możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Jutro marszałek Adam Struzik zapozna się z efektami udzielonego przez samorząd wsparcia.

 

Serdecznie zapraszamy

 

24 lutego (środa) 2021 r.

 

godz. 14.15 – otwarcie stacji meteorologicznej w Nowej Wsi, teren Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Nowa Wieś 70 A

 

W ramach  Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej Mazowsze 2020  powiat grójecki mógł liczyć na wsparcie w zakupie i montażu stacji automatycznej wraz z wykonaniem ogródka meteorologicznego. W sumie na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył prawie 1,5 mln zł.

 

godz. 14:45 otwarcie wyremontowanej drogi wojewódzkiej nr 730 w Nowej Wsi

Inwestycja objęła 7,3-kilometrowy odcinek drogi na terenie gminy Warka – od miejscowości Ryszki przez Rytomoczydła, Laski, Krześniaków do Nowej Wsi. Łączny koszt wykonanych prac to 7,5 mln zł.

godz. 15.15 spotkanie podsumowujące przekazanie sprzętu do nauki zdalnej, Zespół Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce, ul. Obwodowa 2

 

W ramach projektu Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Zespół Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce zostało doposażony w 8 zestawów komputerowych, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek, urządzenie wielofunkcyjne, projektor multimedialny oraz oprogramowanie. Całkowita wartość projektu wynosi 35 mln zł, z czego 28 mln zł stanowi wsparcie z UE.

 

godz. 16.40 przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Warka, OSP Warka, ul. Farna 2 w Warce

 

Samorząd województwa dofinansował kwotą 100 tys. zł zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce.

 

godz. 16.45 – przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Chynów i sprzętu specjalistycznego dla OSP Machcin, OSP Chynów, ul. Wolska 6

 

Samorząd województwa przeznaczył 100 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chynowie. Z kolei OSP Machcin, dzięki środkom z budżetu województwa wzbogaciła się o nową pilarkę spalinową.

 

Ze względu na epidemię koronawirusa, bardzo prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,

Pliki do pobrania

Rozmiar: 30 kB, Liczba pobrań: 41

Liczba wyświetleń: 51

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.