Kalendarz
„Kopciuszek” Gioacchino Rossiniego w Warszawskiej Operze Kameralnej
2014.01.28 14:30
Autor: Marta Trzepla, WOK, Wprowadzenie: Urszula Sabak
31 stycznia, 1,21,22 lutego, godz. 19.00
Warszawska Opera Kameralna
al. Solidarności 76b
Warszawska Opera Kameralna wznawia operę G. Rossiniego KOPCIUSZEK. Spektakl wyreżyserowała Jitka Stokalska, kierownictwo muzyczne sprawuje Zbigniew Graca, a autorem scenografii jest Łucja Kossakowska.
O Rossinim (1792-1868), autorze blisko 40 oper, z których najbardziej znany jest „Cyrulik sewilski”, mówi się, że był wskrzesicielem opery buffa. Większość z jego utworów scenicznych cieszyła się w czasach kompozytora ogromnym powodzeniem i wystawiana była, także z sukcesem, na licznych scenach europejskich. Operę tę pokazano po raz pierwszy w Rzymie w roku 1818 pod tytułem Angiolina. Libretto Ferrettiego powstało na podstawie Ch.-G. Etienne’a, który wzorował się na znanej bajce Perraulta, jednak od bajki tej jest tu sporo odstępstw.
Kopciuszek jest dziś jedną z najpopularniejszych i często wystawianych oper Rossiniego. Partia tytułowa wymaga śpiewaczki o dużej rozpiętości głosu – w Warszawskiej Operze Kameralnej śpiewają ją Anna Radziejewska i Elżbieta Wróblewska-Rydzewska.
Wykonawcy
Don Ramiro – Aleksander Kunach, Leszek Świdziński
Dandini – Robert Szpręgiel, Witold Żołądkiewicz
Don Magnifico – Sławomir Jurczak, Dariusz Machej
Clorinda – Sylwia Krzysiek, Marzanna Rudnicka
Tisbe – Ewa Puchalska, Mirosława Tukalska
Angelina – Anna Radziejewska, Elżbieta Wróblewska-Rydzewska
Alidoro – Artur Janda, Andrzej Klimczak
Chór Warszawskiej Opery Kameralnej
Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej
Dyrygent
Zbigniew Graca
Bilety do nabycia na www.bilety.operakameralna.pl oraz w kasie biletowej Warszawskiej Opery Kameralnej przy al. Solidarności 76b.
Liczba wyświetleń: 95
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.