Kalendarz

Koncert chopinowski i pejzaż argentyński w Sannikach

2014.05.05 13:25

Autor: ECA Sanniki, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wprowadzenie: Urszula Sabak

11 maja, godz. 14.00
Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach
Rezerwacja czynna do 9 maja, do godz. 15.00
n. tel. 24 268 11 08 lub mail: sekretariat@ecasanniki.pl
www.ecasanniki.pl
www.chopin.edu.pl

 

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach zaprasza do udziału w kolejnym wydarzeniu z cyklu koncertów chopinowskich. W sali koncertowej sannickiego pałacu wystąpią Justyna Sieńczyłło (recytacja) i Konrad Skolarski (fortepian). Tuż po zakończeniu koncertu odbędzie się ponadto wernisaż wystawy malarskiej „Pejzaż argentyński”, na której swoje prace zaprezentują Aneta Jaźwińska i Grzegorz Kalinowski.

 

Justyna Sieńczyłło pochodzi z Białegostoku. Jest absolwentką warszawskiej PWST i od dyplomu na stałe współpracuje z Teatrem Powszechnym. Debiutowała rolą Hermii w „Śnie nocy letniej”. Za rolę Anieli w „Ślubach panieńskich” w reżyserii Andrzeja Łapickiego otrzymała nagrodę na 20. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. Wśród jej licznych ról można wymienić: Chris w „Tańcach w Ballybeg”, Tutli-Putli w „Pannie Tutli-Putli”, Regany w „Królu Learze”, Anny Page w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” czy Lizy Tuszyn w „Biesach”. Ma na swoim koncie także role w spektaklach muzycznych, m.in. „Crazy for you” i „Piotrusiu Panie” oraz wiele ról telewizyjnych. Piękniejsza połowa pary dyrektorskiej Teatru Kamienica zagrała w spektaklach „BOTOX” oraz „I tak Cię kocham”. Od lat prezentuje, napisany przez jej męża Emiliana Kamińskiego we współpracy z Janem Jakubem Należytym, komediowy monodram „Mój Dzikus”, będący swego rodzaju odpowiedzią na „W obronie Jaskiniowca”. Para dyrektorska stworzyła wspólnie spektakle „Apel Katyński” oraz „Romanse… Romanse…”. Aktorka gra ponadto główne role w spektaklach „Tango Notturno” oraz „Wiera Gran” w reżyserii Barbary Sass.

 

Konrad Skolarski urodził się w 1980 roku w rodzinie muzyków. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 4 lat pod kierunkiem prof. Marka Mizery. W wieku 9 lat wykonał „Koncert f-moll” J.S. Bacha ze orkiestrą Concerto Avenna. Potem wielokrotnie występował jako młody wirtuoz w Filharmonii Narodowej w czasie niedzielnych koncertów dla młodzieży. W wieku 13 lat został laureatem Konkursu Młodych Pianistów im. Prof. Ludwika Stefańskiego. Został wówczas dostrzeżony przez prof. Halinę Czerny-Stefańską, która przyznała mu drugą nagrodę. W latach 1995–1998 uczył się pod kierunkiem Janusza Olejniczaka. W 1997 roku brał udział w Międzynarodowym Kursie Mistrzowskim pod hasłem „Pianiści jutra” w Hamamatsu (Japonia), organizowanym przez Japan Music Foundation i Hiroko Nakamurę. Został zaproszony na ten kurs jako jedyny pianista z Europy. Był jednocześnie jego najmłodszym uczestnikiem spośród 25 pianistów zaproszonych z całego świata. Swoje umiejętności pogłębiał na lekcjach prywatnych oraz mistrzowskich u takich sław, jak: Alexander Jenner, Sergio Perticarolli, Hiroko Nakamura, Oxana Yablonskaya (Julliard School of Music) oraz Vladimir Krainev. W latach 1998–2005 uczył się pod kierunkiem rosyjskiej pianistki, prof. Olgi Rusiny. W 2001 roku zajął pierwsze miejsce na III Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Hiszpanii (Huesca). Za to osiągnięcie otrzymał stypendium Ministra Kultury. W latach 2002–2005 studiował we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Olgi Rusiny, następnie odbył roczne studia w klasie światowej sławy pianisty i pedagoga, prof. Pavla Gililova. W 2002 roku nagrał swoją debiutancką płytę, która prezentuje utwory Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Sergiusza Rachmaninova oraz Sergiusza Prokofieva. W 2007 roku ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj, zaś w latach 2007–2010 był studentem w mistrzowskiej klasie wspomnianego prof. Pavla Gililova (studia podyplomowe „Konzertexamen”), z którym nadal współpracuje. Pracując pod kierunkiem wielu rosyjskich pianistów pedagogów, Konrad Skolarski miał możliwość zetknięcia się z dwoma ośrodkami słynnej rosyjskiej szkoły pianistycznej — szkołą „leningradzką” i „moskiewską”. W 2009 roku uczestniczył w konkursie w Leeds, został też zaproszony na najbardziej prestiżowy festiwal pianistyczny — „Klavierfestival Ruhr”. Artysta koncerto¬wał ponadto w Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Serbii, Belgii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Japonii. Od 2010 roku jest uczniem prof. Petera Feuchtwangera (Londyn). W tym samym roku uzyskał tytuł doktora, zaś od roku 2011 współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Alicji Palety-Bugaj).

 

Bilety: normalny – w cenie 10 zł, i ulgowy (dla uczniów, studentów i osób niepełnosprawnych) – 3 zł, można rezerwować pod nr. telefonu 24 268 11 08 lub pod adresem mailowym: sekretariat@ecasanniki.pl. Rezerwacja czynna do 9 maja, tj. piątku, do godz. 15.00. Liczba miejsc ograniczona.

 

Współorganizatorami wydarzenia są: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, sannickie Koło TiFC, Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach.

Liczba wyświetleń: 114

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.