Kalendarz
„Kobieta z harfą” – wokół sekretnej aury obrazu
2014.11.07 15:30
Autor: Monika Sadura, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
20 listopada, godz. 19.00
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych
w Szydłowcu
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza do Sali Kominkowej odrestaurowanego szydłowieckiego zamku na koncert kameralny: „Kobieta z harfą” – wokół sekretnej aury obrazu, inaugurujący cykl wydarzeń artystycznych, naukowych i edukacyjnych pod tym samym tytułem. Cykl jest związany z promocją obrazu „Portret kobiety w czarnej sukni” (Portret kobiety z harfą) Johanna Petera Bredta, 1820 r. Obraz zakupiono dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Będzie to pierwszy projekt Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, realizowany po rewitalizacji szydłowieckiego zamku – siedziby instytucji.
Wykonawcami koncertu kameralnego będą: Anna Sikorzak-Olek (harfa) – członkini Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie, współpracowniczka orkiestry Sinfonia Varsovia, wykonawczyni muzyki filmowej autorstwa Zbigniewa Preisnera (do filmów Krzysztofa Kieślowskiego), Michała Lorenza, Krzesimira Dębskiego; Grażyna Zbijowska (flet) – pierwsza flecistka Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Zespół Kameralny Polskiej Orkiestry Radiowej. Prowadzenie koncertu – Leszek Ślusarski.
W programie koncertu:
- Marcel Grandjany – „Aria w Starym Stylu” na harfę i smyczki,
- Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert C-dur na flet, harfę i orkiestrę w unikatowej wersji - nie orkiestrowej lecz kameralnej. Wykonanie tego dzieła na zamku szydłowieckim – siedzibie Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu – będzie pierwszym wykonaniem tego koncertu w wersji kameralnej w Polsce.
- Luis Spohr – Fantazja c-moll na harfę solo
- Jan Ladislaw Dussek – Sonata c-moll
- Marcel Tournier – „U źródła w lesie”
- Camille Saint-Seans – Fantazja na flet i harfę
Liczba wyświetleń: 412
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.