Kalendarz
„Koncert kolęd i piosenek świątecznych” i wernisaż wystawy „Boże Narodzenie i kolędnicy”
7 grudnia, od godz. 14.00
(wystawa czynna do 1 lutego 2015 r.)
Europejskie Centrum Artystyczne
im. Fryderyka Chopina w Sannikach
Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach zaprasza na „Koncert kolęd i piosenek świątecznych”. Wystąpią: Grzegorz Wilk (śpiew) i Marcin Riege (akompaniament). Po koncercie, o godz. 15.30, odbędzie się wernisaż wystawy „Boże Narodzenie i kolędnicy”, na której zaprezentowane zostaną maski, figurki i obrazy przedstawiające ww. postacie z regionu żywieckiego.
Grzegorz Wilk to wokalista nieodłącznie kojarzony z programem telewizyjnym „Jaka to melodia?”, w którym występuje od 2005 r. - jest to jednak tylko wycinek z jego bogatej działalności artystycznej; w swojej karierze był solistą i aktorem wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, współpracował z Leszkiem Możdżerem, Włodzimierzem Korczem czy Jackiem Cyganem, a także brał udział w nagraniu 15 płyt, w tym swojego tegorocznego debiutu solowego, co ważniejsze, autorskiego pt. Wolf-Flow.
Marcin Riege jest pianistą, aranżerem, kompozytorem, znanym chociażby jako autor muzyki ilustracyjnej dla Telewizji Polskiej lub były członek awangardowego zespołu Karimski Club.
Obaj panowie wykonają najpiękniejsze polskie kolędy, m.in. „Lulajże Jezuniu”, Przybieżeli do Betlejem”, uzupełniając je o takie świąteczne evergreeny, jak „White Christmas” czy „Jest taki dzień”.
Po koncercie, na I piętrze sannickiego pałacu, odbędzie się wernisaż wystawy „Boże Narodzenie i kolędnicy”, która będzie prezentować 40 obrazów, masek i figurek przedstawiających kolędników z regionu żywieckiego. Wystawę będzie można oglądać do 1 lutego 2015 r.
Bilety w cenie 5 zł (sala lustrzana) można rezerwować pod nr. telefonu 24 268 11 08 i adresem mailowym: sekretariat@ecasanniki.pl. Liczba miejsc ograniczona (bilety na salę koncertową zostały już wyprzedane).
Współorganizatorami wydarzenia są: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, sannickie Koło TiFC, Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach i Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Liczba wyświetleń: 121
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.