Kalendarz
I Ty możesz zostać Młodym Naukowcem! – konferencja dla uczniów i nauczycieli podczas Festiwalu Naukowego E(x)plory
15 grudnia
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
Fundacja Zaawansowanych Technologii zaprasza 15 grudnia do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie na konferencję „I Ty możesz zostać Młodym Naukowcem!”, której towarzyszy Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać najnowsze odkrycia nauki, a także wziąć udział w bogatym programie warsztatów i pokazów naukowych.
„I Ty możesz zostać Młodym Naukowcem!” to ogólnopolska konferencja dla uczniów i nauczycieli współfinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, której celem jest naukowa inspiracja młodzieży: pokazanie, że nauka to ciekawa droga do samorealizacji i zawodowego sukcesu. O jej najnowszych odkryciach oraz pracy naukowca odpowiedzą uznane autorytety ze świata nauki m.in. prof. Agnieszka Zalewska z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie czy prof. Ryszard Tadeusiewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dodatkowo podczas konferencji uczniowie poznają swoich rówieśników – laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory, którzy pomimo młodego wieku z powodzeniem stawiają pierwsze kroki realizując badania z medycyny, fizyki czy nanotechnologii.
Konferencji towarzyszy Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory z bogatym programem warsztatów i pokazów naukowych. Na czym polegają lodowate eksperymenty? Jak przygotować pastę do zębów dla słonia? Czy wlana do szklanki woda może zniknąć? Na te i inne naukowe pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas festiwalowych atrakcji.
Dodatkowo na gości Festiwalu czekają zaskakujące projekty naukowe przygotowane przez bardzo młodych naukowców w wieku 14-20 lat – uczestników tegorocznej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory. Inteligentne lusterka, które dopasowują się do pozycji motocyklisty, zdalnie sterowany pojazd spalinowy czy kliniczne znaczenie duplikacji krótkiego ramienia chromosomu 16 – to tematy tylko niektórych z 20 projektów, jakie młodzi naukowcy zaprezentują w Warszawie. Podczas otwartej sesji konkursowej będzie można zobaczyć projekty oraz porozmawiać z autorami.
Dokładny program Festiwalu i konferencji oraz opis atrakcji dostępny jest na stronie: .
KONTAKT DLA MEDIÓW:
Joanna Ornoch
Tel. +48 660 670 466;
E-mail:
Organizator E(x)plory: Fundacja Zaawansowanych Technologii
Fundacja Zaawansowanych Technologii (www.fzt.org.pl) powstała w 2011 roku w odpowiedzi na rozwój rynku innowacji w Polsce oraz wyzwania społeczno-gospodarcze XXI wieku. Fundacja z sukcesem wspiera przedsiębiorczość, komercjalizację najnowszych technologii oraz popularyzuje naukę w Polsce i na świecie. W swoich działaniach Fundacja współpracuje na co dzień z ponad 50 partnerami, wśród których znajdują się innowacyjne przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe, parki naukowo-technologiczne, instytucje samorządowe i centralne oraz przedstawiciele mediów. Flagowym przedsięwzięciem FZT jest Program E(x)plory (www.explorypl) łączący młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, najlepsze szkoły i uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości.
Mecenas E(x)plory: Grupa LOTOS
Partnerzy strategiczni: Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Intel
Partnerzy wspierający: Świętokrzyski System Innowacji, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Chęcinach, Wrocławski Park Technologiczny, Wrocławskie Centrum Badań EIT+, INVESTIN
Partnerzy: Apator, Pasjopolis, Funiversity, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, Technopark Pomerania, Toruński Park Technologiczny, Eduscience, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Świętokrzyska, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Instytut Mechaniki Precyzyjnej, Politechnika Wrocławska
Patronaty honorowe: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej, Urząd Patentowy RP, Polska Akademia Nauk, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Prezydent Miasta Torunia, Prezydent Miasta Wrocławia, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty, Akademia Morska w Szczecinie, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Warszawski
Patronaty medialne: Wiedza i Życie, Świat Nauki, Głos Nauczycielski, Cogito, Crazy Nauka
Pliki do pobrania
Liczba wyświetleń: 65
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.