Kalendarz

Konfrontacje Historyczne – „Europa – Ateizm – Islam. Pytania o przyszłość”

2016.09.15 16:00 , aktualizacja: 2016.09.20 10:40

Autor: Beata Kamińska, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

21 września, godz. 17.00, Muzeum Mazowieckie w Płocku (ul. Tumska 8, tel. 24 364 70 71)

 

 

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Konfrontacje Historyczne. Tym razem proponujemy publiczności udział w debacie na temat: „Europa – Ateizm – Islam. Pytania o przyszłość”.

Wśród dyskutowanych kwestii znajdą się zagadnienia związane z pozycją islamu we współczesnym świecie i jego miejscem w Europie, jak również tytułowe pytania, między innymi o to czy w przyszłości Europejczyków chrześcijan zdominują Europejczycy ateiści? Czy muzułmanie przejmą władzę na naszym kontynencie? Jak rozwiązać problem uchodźców i imigrantów? Co twierdził Paweł Włodkowic na temat religii i przemocy? Jaka przyszłość czeka katolików i chrześcijan innych wyznań?

Dyskusję prowadzić będą wybitni znawcy problematyki wyrażonej w tytule spotkania: Paweł Andrzej Lisicki – publicysta, eseista, tłumacz literacki i dziennikarz związany (w latach 1993-2013) z redakcjami takich tytułów prasowych jak: „Życie Warszawy”, „Rzeczpospolita”, „Uważam Rze”, od 2013 r. redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, autor uznanej, kontrowersyjnej książki pt .Dżihad i samozagłada Zachodu oraz ksiądz dr hab. Andrzej Kobyliński - teolog, filozof, etyk, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku w latach 1998-2011, od 1999 r. pracownik Instytutu Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, autor licznych rozpraw filozoficznych, ale też artykułów publicystycznych i wywiadów prasowych, z których część wpisuje się w tematykę zapowiadanych konfrontacji.

Liczba wyświetleń: 108

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.