Kalendarz

Koncert „Noce i dnie” oraz wernisaż wystawy „Krzemieniec – Ateny Wołyńskie – miasto Juliusza Słowackiego w kolekcji Stanisława Ledóchowskiego”

2016.09.29 12:20
Autor: Alicja Wodzyńska, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
plakat zapraszający na koncert plakat - koncert
zaproszenie na wernisaż zaproszenie na wernisaż

9 października, koncertgodz. 12.00 w Oranżerii, wernisaż – 13.30 w Oficynie Muzealnej

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

http://www.muzeumromantyzmu.pl/

 

Zapraszamy do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze na koncert niedzielny (nr 553) oraz wernisaż.

 

Koncert nr 553

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze na październikowy koncert proponuje spotkanie z powieścią życia Marii Dąbrowskiej „Noce i Dnie”. Koncert pn: „Wokół Nocy i Dni na harfę i smyczki” to projekt, który powstał w hołdzie Marii Dąbrowskiej inspirowany dziełem pisarki. Kanwą koncertu jest niezapomniana muzyka Waldemara Kazaneckiego napisana w 1975 r. do ekranizacji powieści, w doskonałej aranżacji na harfę i smyczki Mariusza Bulicza. Warstwa muzyczna łączy w sobie, obok motywów filmowych, jazzowe aranżacje muzyki klasycznej, żydowskiej oraz tradycyjnej. Koncert oparty na wysokiej klasy literaturze i muzyce adresowany jest do szerokiego grona odbiorców. Wykonawcami koncertu są: Jerzy Łazewski – narrator, Małgorzata Komorowska – harfa, Fair Play Quartet. Scenariusz całości muzyczno-słownej oraz wybór tekstów: Małgorzata Komorowska.

 

Wernisaż wystawy „Krzemieniec..."

Dyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Roman F. Kochanowicz oraz Dyrektor Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, Mariusz Olbromski zapraszają na otwarcie wystawy „Krzemieniec – Ateny Wołyńskie – miasto Juliusza Słowackiego w kolekcji Stanisława Ledóchowskiego”. Stanisław Ledóchowski zgromadził z wielkim znawstwem i zamiłowaniem zbiory związane z biografią i twórczością Juliusza Słowackiego i dziejami Liceum Krzemienieckiego. Kolekcja składa się z wielu cennych grafik, sztychów, map, medali, przedwojennych zdjęć, kart pocztowych, plakatów, ogłoszeń i druków ulotnych, dawnych wydań dzieł Juliusza Słowackiego, opracowań naukowych oraz krzemienieckich pamiątek.

 

 


 

Liczba wyświetleń: 258

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.