Kalendarz
X Konferencja Sieci Szerokopasmowe
29 marca, Hotel Sheraton w Warszawie
Cyfryzacja społeczeństwa jest jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarczego i konkurencyjności. Dostęp do szybkiego Internetu powinien być dobrem powszechnym. Choć budowa sieci szerokopasmowych w naszym kraju dynamicznie posuwa się do przodu, nadal mamy do czynienia z licznymi barierami i problemami w tym zakresie. Na temat głównych wyzwań, z którymi zmaga się branża, będą mieli okazję podjąć debatę uczestnicy X Konferencji Sieci Szerokopasmowe, odbywającej się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
Unikalna platforma wymiany doświadczeń
Głównym celem wydarzenia jest stworzenie unikalnej platformy wymiany opinii, wiedzy i doświadczeń pomiędzy decyzyjnymi na rynku podmiotami, zainteresowanymi rozwojem sieci szerokopasmowych w naszym kraju. Podczas spotkania zostaną omówione, między innymi, kierunki rozwoju sieci oraz możliwości ich finansowania, planowane modele inwestycyjne, współpraca administracji lokalnej, centralnej oraz firm działających na rynku. Jak pokazały poprzednie edycje, konferencja ta to efektywna płaszczyzna do merytorycznej dyskusji dla kluczowych uczestników tego sektora i administracji. Zachęcamy do obejrzenia foto- i wideorelacji z poprzednich edycji. Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie internetowej poświęconej temu wydarzeniu.
9. edycja i kolejna ważna konferencja, kolejny etap w życiu naszego telekomunikacyjnego społeczeństwa. Ponieważ weszliśmy w nową perspektywę finansową Unii Europejskiej, to otworzył się kolejny etap budowy sieci szerokopasmowych w Polsce, program POPC. Konferencja Sieci Szerokopasmowe stanowi efektywną płaszczyznę do debaty na temat barier, które stoją przed dalszym, dynamicznym rozwojem naszego sektora. Zgromadzenie w jednym miejscu kluczowych podmiotów dla branży umożliwia nam podzielenie się doświadczeniami z poprzednich projektów. Wyciągnięte wnioski będziemy mogli zaimplementować do budowy nowych sieci tak, aby w 2020 roku nie tylko one powstały, nie tylko zostały wydane środki unijne, ale żeby infrastruktura, którą zbudujemy była efektywna i skutecznie realizowała usługi dla społeczeństwa. – Andrzej Dulka, Prezes Zarządu Alcatel-Lucent Polska, Grupa Nokia
Rada Programowa
Nad merytoryczną wartością konferencji czuwa Rada Programowa, której przewodniczy Piotr Muszyński, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Transformacji, Orange Polska. W jej skład wchodzą: Anna Streźyńska – Minister Cyfryzacji, Jacek Niewęgłowski – Chief Strategy Officer P4, Adam Sawicki – Prezes Zarządu T-Mobile Polska, Tomasz Szopa – Prezes Zarządu Netia, Janusz Kosiński – Prezes Zarządu INEA, Andrzej Dulka – Prezes Zarządu Alcatel Lucent, Przemysław Kurczewski – Prezes Zarządu EmiTel, Magdalena Gaj – Prezes Urząd Komunikacji Elektronicznej do 2016 r., Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego, Krzysztof Witoń – Ekspert Rynku Telekomunikacji.
Liczba wyświetleń: 219
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.