Kalendarz
Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia” – IV edycja
2019.08.19 13:00 , aktualizacja: 2019.08.19 13:31
Autor: Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
25 sierpnia – 8 września br.
Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury
Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia” już po raz czwarty zagości na scenach Ostrołęki oraz okolic. Na przełomie sierpnia i września publiczność będzie mogła brać udział w różnorodnych wydarzeniach muzycznych: koncertach, spektaklach muzycznych. Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Muzyczne im. G. Bacewiczówny w Ostrołęce oraz Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!
Program
„Bella Italia - Wieczór muzyki włoskiej”
25 sierpnia, godz. 19:00, Ostrołęka, Forty Bema
Nurtem przewodnim koncertu inauguracyjnego będzie muzyka włoska. W koncercie wezmą udział wybitni śpiewacy operowi z Polski i zagranicy, a także Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Wystąpią: Adriana Ferfecka (sopran), Sławomir Naborczyk (tenor), Jakub Milewski (baryton, dyrektor artystyczny Festiwalu „Ostrołęckie Operalia”). Gwiazdą wieczoru będzie Evghenia Dundekova (mezzosopran), śpiewaczka o światowej sławie, zwyciężczyni prestiżowych konkursów, która występowała z powodzeniem na większości europejskich scen operowych, w tym słynnej mediolańskiej La Scalli. Podczas koncertu zabrzmią klasyczne i popularne włoskie arie operetkowe, pieśni neapolitańskie, ale nie zabraknie również niespodzianek muzyki popularnej. Koncert zwieńczy przebój w języku włoskim „Time to say goodbye”, który wykonają wszyscy artyści.
„Najpiękniejsze utwory męskiej literatury wokalnej”
30 sierpnia, godz. 19:00, Ostrołęka, dziedziniec Muzeum Kultury Kurpiowskiej
W niepowtarzalnej scenerii Muzeum Kultury Kurpiowskiej zabrzmią popularne i lubiane arie operowe oraz operetkowe, a także utwory musicalowe, m.in.: „Ten zegar stary”, „Gdybym był bogaczem”, „O sole mio”, „Tak całkiem bez dziewczątek”. Wystąpią: Łukasz Gaj (tenor) – solista m.in. Opery Wrocławskiej i Opery Krakowskiej, Jakub Milewski (baryton) – solista współpracujący m.in. z Filharmonią im. R. Traugutta w Warszawie, dyrektor artystyczny Festiwalu „Ostrołęckie Operalia”, Piotr Lempa (bas), który regularnie występuje na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech. Przy fortepianie zasiądzie półfinalista i laureat nagrody specjalnej XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina – Krzysztof Trzaskowski.
„Pokochaj mnie…”
31 sierpnia, godz. 16:0 – Lelis, Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu, ul. Szkolna 48
31 sierpnia, godz. 19:00, Olszewo-Borki, GOK, ul. W. Broniewskiego 19
Kameralny koncert z udziałem Olgi Bończyk i Jakuba Milewskiego z towarzyszeniem Artura Jaronia (fortepian) i Ludmiły Borowiec-Witek (skrzypce). Podczas koncertu nie zabraknie utworów o miłości, w tym walca z filmu „Noce i dnie”, który artyści wykonają wspólnie.
„Uśmiechnij się z Kiepurą”
6 września, godz. 18:30, Ostrołęka, scena przy DH KUPIEC
Wyjątkowy plenerowy spektakl muzyczny, który przeniesie widzów w czasy sławnego śpiewaka i jego, niemal tak samo słynnej, żony – Marty Eggerth. Sceny i anegdoty zaczerpnięte z życia tej burzliwej i bardzo popularnej w swojej epoce pary, dostarczą widzom dużej dawki humoru. Historię małżeństwa poznamy dzięki narracji Łukasza Lecha. Podczas wydarzenia usłyszymy największe szlagiery z repertuaru samego śpiewaka, ale także wiele ponadczasowych utworów z dwudziestolecia międzywojennego. Postać Jana Kiepury będzie kreował Jakub Oczkoś (tenor), jako Martę Eggerth zobaczymy Aleksandrę Orłowską-Jabłońską (tenor), Eugeniusza Bodo zaś zagra Jakub Milewski (baryton). Podczas wieczoru wystąpi Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy.
„Straszny dwór” Stanisława Moniuszki
8 września, godz. 19:00, Ostrołęka, Hala widowiskowo-sportowa im. A.Gołasia
Na zakończenie festiwalu wersja kostiumowa opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, w której wezmą udział soliści, narrator, chór oraz orkiestra symfoniczna. Koncertem finałowym upamiętniona będzie 200. rocznica urodzin wybitnego kompozytora nazywanego ojcem polskiej opery, a na scenie pojawi się blisko 70 artystów.
Liczba wyświetleń: 136
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.