Kalendarz
Festiwal Mozart Junior – lipiec 2020, online, na kanałach YouTube i Facebook Warszawskiej Opery Kameralnej
2020.06.04 08:40 , aktualizacja: 2020.07.16 14:44
Autor: Warszawska Opera Kameralna, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
lipiec 2020
Warszawska Opera Kameralna
Festiwal Mozart Junior to blisko miesiąc artystycznych wydarzeń. Spotkania online z widzami, nowe produkcje i koncerty największych młodych światowych wirtuozów. Melomani, na specjalnie stworzonej platformie, spotkają się z twórczością Mozarta – inspiratora, prekursora, wielkiego kompozytora, którego geniusz docenia cały świat.
Nie zabraknie także mozartowskiego operowego brzmienia – „Apollo i Hiacynta", w festiwalowej odsłonie, jak i prapremiery spektaklu „Matka i córka” traktującego o muzycznej drodze Mozarta, kontekstach jego twórczości i realiach, w jakich przyszło mu żyć. Festiwal Mozart Junior to także spotkania online z ekspertami w dziedzinie sztuki, jak i człowieka w sztuce.
Program Mozart Junior
- 2 lipca – koncert inauguracyjny
Recital młodych artystów poniżej 18 roku życia i dorosłych enfant prodige. Światowej sławy wirtuozi połączą się ze swoich domów i studio wraz z publicznością przez platformę online, prezentując swoje wybitne zdolności i mozartowski kunszt.
- 9 lipca – „Apollo i Hiacynt" – trzyaktowa opera Mozarta online
Wielkie igrzyska, a wśród nich rozgrywająca się historia Zefira, Apolla i Hiacynta. Próba charakterów i konsekwencje kłamstwa. Magia i tajemnica w wirtuozerskim brzmieniu. Geniusz Mozarta zapisany w partyturze „Apollo i Hiacynta" (KV38) przedstawią młodzi artyści z prestiżowych polskich uczelni. Spektakl teatralny w formie online, przygotowany jako koprodukcja przez studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
- 16 lipca – koncert „Enfant prodige/Enfant terrible”
Druga odsłona młodych, światowej sławy wirtuozów w formie online. Młodzi artyści, ze swoich domów i uczelni zaprezentują szerokiej publiczności swoje nietuzinkowe umiejętności. Forma koncertu pozwoli im także dotrzeć do osób, które nie mogą na co dzień uczestniczyć w koncertach z uwagi na różne ograniczenia. Korzystając z festiwalowej platformy, będą mogły zachwycić się kunsztem młodych wykonawców, podążających śladami Mozarta, realizując ideę sztuki ponad podziałami i ograniczeniami.
- 23 lipca – spektakl „Matka i córka”
Premiera online autorskiego spektaklu w reżyserii Tadeusza Kabicza pod opieką artystyczną Michała Znanieckiego, dotyczącego kontekstów twórczości Mozarta i jego relacji rodzinnych. Spektakl we współpracy z fundacjami dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i z udziałem podopiecznych tych fundacji. Spektakl mówiący także o ograniczeniach, pokonywaniu barier, odległości i wykluczenia.
Liczba wyświetleń: 56
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.