Kalendarz
Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie otwiera swe podwoje
25 stycznia (piątek) o godz. 17.00 w Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie odbędzie się konferencja prasowa związana z zakończeniem pierwszego etapu rewitalizacji zabytku.
więcej o: Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie otwiera swe podwoje„Sprawny w zawodzie: Stolarz i Technik Technologii Drewna"
Konkurs „Sprawny w Zawodzie” realizuje jedno z podstawowych zagadneń każdego społeczeństwa – aby jego obywatele posiadali jak największą wiedzę i umiejętność zarówno w aspekcie ogolnokształcącym, jak i zawodowym, Konkurs powstał przed szesnastoma laty jako inicjatywa dwóch nauczycieli zawodu – mgr inż. Franciszka Synowca oraz mgr inż. Roberta Mikołajka, którzy wypracowali formułę, opracowali regulamin oraz po dziś dzień sprawują merytoryczną opiekę nad przedsięwzięciem. Organizatorem imprezy jest Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańsjkiego.
więcej o: „Sprawny w zawodzie: Stolarz i Technik Technologii Drewna"Muzeum Niepodległości w 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego
"Gorzka chwała. Cieniom Stycznia 1863 r." - wystawa
więcej o: "Gorzka chwała. Cieniom Stycznia 1863 r." - wystawa
Prelekcja dr Leona Popka
Muzeum Niepodległości oraz Oficyna wydawnicza Rytm zapraszają na prelekcję dr. Leona Popka (IPN- Lublin) "Ostrówki. Wołyńskie ludobójstwo na tle sytuacji Polaków na Wołyniu podczas II wojny światowe"j. Odbędzie się ona 23 stycznia br. o godz. 14.00
więcej o: Prelekcja dr Leona PopkaRocznica bitwy pod Węgrowem
3 lutego 1863 roku odbyła się Bitwa pod Węgrowem. Była to jedna z najbardziej zaciętych i najsłynniejszych bitew powstania styczniowego. Dla uczczenia pamięci jej bohaterów miasto Węgrów wraz z Akademią Obrony Narodowej w Warszawie zapraszają na uroczyste obchody okrągłej 150. rocznicy Bitwy pod Węgrowem. Z tej okazji powstała również strona internetowa www.bitwapodwegrowem.pl do której odwiedzania zapraszamy oraz profil facebook www.facebook.pl/bitwapodwegrowem. Trzy dniowe obchody rozpoczną się w piątek 1 lutego konferencją naukową pt. "Powstanie styczniowe (1863-1864) retrospekcja z perspektywy 150. lecia", która odbędzie w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. W sobotę można będzie wziąć udział w podróż historyczno-geograficzną szlakiem walk Powstania Styczniowego na Ziemi Węgrowskiej. Po południu zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Józefa Berlińskiego i nieznanych powstańców styczniowych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Ostatniego dnia uroczystości upamiętniające odbędą się pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych 1863 r. z udziałem Kompanii Honorowej 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckiem, po których nastąpi Msza św. łacińska w intencji wszystkich poległych pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza. Na zakończenie obchodów odbędzie się Inscenizacja historyczna bitwy w Parku im. Armii Krajowej w Węgrowie.
więcej o: Rocznica bitwy pod WęgrowemPrzygoda o zmierzchu
do 11 stycznia 2013 r. Galeria Foksal MCKiS w Warszawie www.galeriafoksal.pl
więcej o: Przygoda o zmierzchuProf. Andrzej Guttfeld. Malarstwo
do 13 stycznia 2013 r. Galeria Elektor MCKiS w Warszawie www.galeriaelektor.pl
więcej o: Prof. Andrzej Guttfeld. Malarstwo- Strona z aktualnościami:1
- Przejdź na poprzednią stronę z aktualnościami«
- Strona z aktualnościami:527
- Strona z aktualnościami:528
- Strona z aktualnościami:529
- Strona z aktualnościami:530
- 531
- Strona z aktualnościami:532
- Strona z aktualnościami:533
- Strona z aktualnościami:534
- Strona z aktualnościami:535
- Przejdź na następną stronę z aktualnościami»
- Strona z aktualnościami:689
Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.