Komunikaty

„St@rt up. wypróbuj swój pomysł na biznes”

2011.04.12 12:25 , aktualizacja: 2011.04.12 14:32

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Projekt pn. „St@rt up. wypróbuj swój pomysł na biznes” skierowany jest do osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej w ramach samozatrudnienia, w szczególności: studentów i absolwentów uczelni wyższych, absolwentów szkół średnich i zawodowych.

 

 W pierwszym etapie realizacji projektu (o charakterze pilotażowym) uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w warsztatach z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, a następnie każdy z nich założy wirtualną firmę w ramach specjalnie zaprojektowanej gry symulacyjnej pn. „St@rt up”. Zadaniem uczestników i uczestniczek gry będzie prowadzenie wirtualnej firmy na zasadach jak najbardziej zbliżonych do funkcjonowania rzeczywistych przedsiębiorstw, istniejących w warunkach gospodarki wolnorynkowej. W swojej działalności uczestnik będzie musiał wziąć pod uwagę zasady konkurencji, umiejętności w zdobywaniu klientów oraz dostawców, planowanie rozwoju firmy, obowiązki wobec ZUS, US i inne. Pozwoli to ocenić szanse przedsiębiorstwa na rynku i ewentualnie zmodyfikować pomysł na firmę, bez podejmowania faktycznego ryzyka finansowego.

 

 W drugim etapie realizacji projektu warsztaty szkoleniowe zostaną zastąpione przez interaktywne kursy zamieszczone na platformie e-learningowej, po ukończeniu których uczestnicy wezmą udział w grze symulacyjnej. Etap ten zakłada nieograniczony dostęp zainteresowanych osób do nowych, powstałych w wyniku realizacji projektu usług (strona internetowa, platforma e-learningowa, gra symulacyjna).

 

W projekcie mogą wziąć udział pełnoletnie osoby, zainteresowane podjęciem działalności gospodarczej, w szczególności: studenci i absolwenci uczelni wyższych oraz absolwenci szkół średnich i zawodowych. Projekt ma charakter ogólnopolski.  

 

Dokumenty rekrutacyjne i regulamin dostępne są na stronie internetowej www.startup.wszia.opole.pl.

Liczba wyświetleń: 1150

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.