Komunikaty

Polska jako Kraj Roku na Targach Biofach 2006 w Norymberdze – przygotowania

2005.11.16 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Polska staraniem m.in. Zarządu Województwa Mazowieckiego dostąpiła zaszczytu pełnienia roli KRAJU ROKU NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH PRODUKCJI EKOLOGICZNEJ BIOFACH 2006 W NORYMBERDZE. Przyszłoroczna impreza planowana na 16-19 lutego będzie ukoronowaniem wieloletniego autorskiego „Programu Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego na Mazowszu”, okazją do prezentacji Polski jako kraju czystego ekologicznie, nowoczesnego i otwartego na współpracę.

Koordynacja prac nad BioFach 2006, decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypadła Województwu Mazowieckiemu, toteż w Departamencie Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego umiejscowiony jest sekretariat Komitetu Koordynującego imprezę (tel. 022 3231901, 3231918, 3231918). W skład Komitetu wchodzą przedstawiciele, m.in. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu, a także samorządów wojewódzkich z całej Polski. Ze względu na wagę sprawy z inicjatywy naszego regionu na ostatnim Konwencie Marszałków RP Marszałkowie Województw przyjęli stanowisko w sprawie BioFach 2006, apelując zarówno do administracji rządowej jak i samorządowej o współdziałanie na rzecz rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce.

Prace na BioFach 2006 są już w zaawansowanym stadium. Polska jako KRAJ ROKU dysponować będzie w Norymberdze powierzchnią wystawienniczą ponad 1200 metrów kwadratowych, a naszej obecności towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny, zarówno podczas „życia stoiska” jak i „Polskiego Wieczoru” czy „Ceremonii Otwarcia”. Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy zabudowy stoiska, w toku jest także uszczegółowianie propozycji artystycznych. Już dziś wiadomo, że goście BioFach 2006 będą mogli wysłuchać koncertów zespołów ludowych „Chodowiacy” z Siedlec czy „Watra” z Czarnego Dunajca, kwartetu smyczkowego „The Strings” lub wspaniałego jazzu w wykonaniu zespołu Jarosław Śmietana Band. Do Norymbergi zaproszono także Grupę MoCarta wraz z niepowtarzalnym polskim mimem Ireneuszem Krosnym, grupy tańca nowoczesnego oraz zespół „Zakopower”. „Polski Wieczór” w sobotę 18 lutego będzie jednak nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale przede wszystkim kulinarnym, bowiem tradycyjnie około 2000 gości powitanych będzie wśród wspaniałej scenografii polskich pejzaży polskimi specjałami, przygotowywanymi m.in. we współpracy z Polskim Zrzeszeniem Producentów Bydła Mięsnego.

W BioFach 2006 będzie brało udział 52 certyfikowane ekologiczne firmy przetwórstwa rolno – spożywczego, blisko 10 jednostek certyfikujących i organizacji pozarządowych funkcjonujących w obszarze ekologii, 10 samorządów wojewódzkich, kilka samorządów powiatowych i zrzeszeń ekologicznych producentów rolnych (stan na 15 listopada 2005 roku). Targom towarzyszyć będą wizyty studyjne dla rolników i dziennikarzy tak, by tematyka rolnictwa ekologicznego coraz szerzej była obecna w świadomości polskich konsumentów.

Wszystkich zainteresowanych tematyką BioFach 2006 zapraszamy do kontaktu z Departamentem Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich i oczywiście zachęcamy do lutowej wyprawy do Norymbergi.

Liczba wyświetleń: 671

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.