Komunikaty
Można składać wnioski w ramach drugiego naboru w programie Interreg EUROPA 2014–2020
2016.04.13 12:25 , aktualizacja: 2016.04.15 16:00
Autor: Agnieszka Mync (KM), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Drugi nabór wniosków w programie współpracy międzyregionalnej Interreg EUROPA 2014–2020 będzie prowadzony do 13 maja br.
Przyjmowane są wnioski we wszystkich priorytetach i celach szczegółowych:
Priorytet 1. Badania naukowe, postęp technologiczny i innowacje
Cel szczegółowy 1.1. Infrastruktura badań i innowacji oraz podnoszenie zdolności innowacyjnych
Cel szczegółowy 1.2. Wspieranie regionalnych łańcuchów innowacji
Priorytet 2. Konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw
Cel szczegółowy 2.1. Wspieranie MŚP w wypracowywaniu i osiąganiu wzrostu gospodarczego oraz wprowadzaniu innowacji na wszystkich etapach ich cyklu życia
Priorytet 3. Gospodarka niskoemisyjna
Cel szczegółowy 3.1. Wspieranie przechodzenia na gospodarkę niskoemisyjną we wszystkich sektorach
Priorytet 4. Środowisko i efektywne gospodarowanie zasobami
Cel szczegółowy 4.1. Ochrona i rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego
Cel szczegółowy 4.2. Zwiększanie efektywnego gospodarowania zasobami, „zielony wzrost” i ekoinnowacje
Przypominamy, że w warunkach naboru szczególnie zachęca się do składania projektów w ramach tych priorytetów, które nie są dostatecznie reprezentowane po pierwszym naborze wniosków, tj. w priorytecie 3., a zwłaszcza w priorytecie 4.
O dofinansowanie mogą ubiegać się władze publiczne, podmioty prawa publicznego oraz prywatne podmioty non-profit (te ostatnie bez możliwości występowania w roli partnera wiodącego) z 28 krajów UE oraz Norwegii i Szwajcarii. Każdy projekt musi być realizowany przez partnerów z co najmniej 3 państw, z których przynajmniej dwa są państwami członkowskimi UE. Rekomendowana wielkość partnerstwa: 5-10 partnerów. Poziom dofinansowania z EFRR dla polskich partnerów publicznych wynosi 85%, a dla podmiotów prywatnych non-profit – 75%. Rekomendowany budżet: 1-2 mln euro z EFRR (plus wkład własny).
Kluczowym warunkiem ubiegania się o dofinansowanie jest oddziaływanie projektu na instrumenty polityki – krajowej, regionalnej lub lokalnej (strategie rozwoju, RSI, programy, plany, przepisy prawa itp.), przy czym co najmniej połowa wskazanych instrumentów musi być powiązana z programami funduszy strukturalnych. W przypadku, gdy w projekcie nie są zaangażowane jako partnerzy stosowne władze odpowiedzialne za określony instrument polityki, niezbędny jest we wniosku opis ich udziału (w grupach interesariuszy) wraz z potwierdzeniem w dołączonym liście poparcia.
Zainteresowani wnioskodawcy z województwa mazowieckiego mogą ubiegać się o uzyskanie listu poparcia w zakresie instrumentów polityki, za które odpowiada samorząd regionalny (np. RPO WM, RSI, Strategia Rozwoju Województwa Mazowieckiego, Plan Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego i inne dokumenty strategiczne).
Przydatne informacje:
- Składanie wniosków odbywa się wyłącznie w systemie on-line programu,
- Obowiązujący w drugim naborze pakiet dla aplikantów,
- Prezentacje Wspólnego Sekretariatu nt. drugiego naboru, przedstawione w trakcie forum poszukiwania partnerów w Rotterdamie, 22-23 marca br.,
- Informacje o dostępnym wsparciu dla beneficjentów, włącznie z webinariami dla partnerów wiodących.
Informacje w języku polskim:
Artykuły powiązane
Komunikat dla wnioskujących o podpisanie listu poparcia dla projektów składanych w ramach drugiego naboru w programie Interreg EUROPA 2014–2020
Liczba wyświetleń: 336
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.