Komunikaty

Dzień bez samochodu!

2020.09.18 11:50 , aktualizacja: 2020.09.18 11:59

Autor: Koleje Mazowieckie, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Już wkrótce, 22 września, obchodzić będziemy Dzień bez Samochodu. Tego dnia komunikacją zbiorową jeździmy za darmo. To doskonała okazja, by chociaż na jeden dzień przesiąść się do pociągu, metra, autobusu czy tramwaju.

 

Akcji przyświeca troska o jakość powietrza, odkorkowanie miast, a przede wszystkim dalekowzroczne pojmowanie problemów cywilizacyjnych związanych z ludzkimi przyzwyczajeniami przyczyniającymi się do zaburzenia równowagi klimatycznej.

 

Spółka Koleje Mazowieckie przyłącza się do obchodów poprzez wprowadzenie pozataryfowej oferty specjalnej „Dzień bez Samochodu w KM” oraz w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD[1]”.

 

W najbliższy wtorek podróżni będą mogli nieodpłatnie podróżować pociągami KM, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

 

 

 

 

[1] Informujemy, że powyższe zasady nie mają zastosowania na wspólnie obsługiwanych odcinkach w pociągach spółek „Przewozy Regionalne” i „Łódzka Kolej Aglomeracyjna”.

Liczba wyświetleń: 161

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.