Komunikaty

Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2021 – program dla samorządowych instytucji kultury

2021.02.18 08:00 , aktualizacja: 2021.02.22 11:50

Autor: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku – narodowa instytucja kultury prowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa – od roku 2021 prowadzi inwestycyjny program własny pod nazwą „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2021”. Program adresowany jest do samorządowych instytucji kultury niebędących współprowadzonym przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz do jednostek samorządu terytorialnego, w których istnieje wydział lub komórka organizacyjna sprawująca opiekę konserwatorską nad zabytkami lub przestrzenią publiczną.

 

Celem programu – realizowanego pod patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – jest podniesienie jakości przestrzeni publicznej w Polsce poprzez usytuowanie w niej większej liczby dzieł o wysokim poziomie rzeźbiarskim oraz próba zmiany myślenia o wspólnej przestrzeni m.in. dzięki wypracowaniu dobrych praktyk wyboru prezentowanych dzieł.

 

W roku 2021mplanowane jest wydatkowanie 1,5 mln zł na inwestycje w zakresie realizacji rzeźb w przestrzeni publicznej. Działania możliwe do dofinansowania to: realizacja projektów współczesnych artystów odpowiadających na potrzeby lokalnych społeczności, konserwacja istniejących dzieł, wykup depozytów rzeźb gotowych, w celu umieszczenia w przestrzeni publicznej.

 

Więcej informacji o programie – na stronie www.rzezba-oronsko.pl

Liczba wyświetleń: 144

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.