Komunikaty

Trwa plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza” – zachęcamy do głosowania!

2021.03.15 15:30

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Tygodnik Płocki po raz 14. ogłosił nominacje do plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”. Czytelnicy wybierają najważniejsze wydarzenia minionego roku w subregionie płockim w 4 kategoriach: „Inicjatywy społeczne i gospodarcze”, „Kultura”, „Sport i turystyka”, „Na Mazowszu Płockim”.

 

Nominację w kategorii „Na Mazowszu Płockim” uzyskało m.in. przedsięwzięcie:

  • Oddanie do użytku obwodnicy Gąbina. Przebudowano część dróg podmiejskich. Powstały nowe drogi dojazdowe i zjazdowe, skrzyżowania, w tym trzy ronda i pozostała infrastruktura towarzysząca

oraz osoby, które, jak podkreśla „Tygodnik Płocki”, do zorganizowania tych wydarzeń się przyczyniły:

  • Nominowani: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik , burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak.

 

Gąbin to ważny węzeł komunikacyjny regionu. Obwodnica Gąbina to jeden z większych projektów realizowanych na terenie powiatu płockiego z udziałem środków unijnych. Wartość inwestycji to 50 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 45 mln zł, a środki z budżetu Mazowsza 5 mln zł. Na odcinku 4,6 kilometra przebudowano część dróg podmiejskich. Powstały nowe drogi dojazdowe i zjazdowe, skrzyżowania w tym 3 ronda oraz infrastruktura towarzysząca. Inwestycja znacząco wpłynęła na poprawę komunikacji i bezpieczeństwa na tym obszarze, zwiększyła też perspektywę gospodarczego rozwoju regionu, w tym powstania m.in. strefy dla przedsiębiorców.

 

To ważne dla Ciebie przedsięwzięcie? Możesz oddać swój głos

Głosować można, wysyłając m.in. wiadomości SMS.

Wszystkie nominowane wydarzenia oraz regulamin plebiscytu i warunki głosowania dostępne są na stronie internetowej Tygodnika Płockiego – organizatora  wydarzenia.

 

Liczba wyświetleń: 135

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.