Komunikaty
Mazowieckie grunty w II etapie konkursu Grunt na Medal 2021
2021.05.10 15:15
Autor: Agnieszka Jędrzejczak (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
30 kwietnia 2021 r. zakończony został I etap konkursu „Grunt na medal” 2021. Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) do II etapu konkursu zakwalifikowała trzy tereny z województwa mazowieckiego położone w Radomiu (Wincentów), Mińsku Mazowieckim (Stojadła), Szydłowcu.
Łącznie, ze wszystkich regionów Polski do pierwszego etapu konkursu zgłoszono 164 tereny inwestycyjne. Po ich weryfikacji i ocenie do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano łącznie 59 ofert (lista poniżej).
Kolejny, drugi etap oceny zaplanowano na najbliższe miesiące. W tym czasie, po przeprowadzeniu audytów, zostanie wyłonionych 16 terenów - laureatów konkursu Grunt na Medal 2021r. (z każdego województwa wybierany jest jeden zwycięzca).
W naszym regionie tereny wizytować będzie 3-osobowa komisja konkursowa złożona z dwóch reprezentantów województwa (przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Centrum Obsługi Inwestora) oraz przedstawiciela Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie PAIH S.A.: https://www.paih.gov.pl/20210507/grunt_na_medal_kwalifikacja_terenow
Wszystkim właścicielom lokalizacji oraz przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego, którzy je zgłosili, serdecznie gratulujemy.
O konkursie
Konkurs „Grunt na medal” organizują co dwa lata Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) we współpracy z marszałkami województw oraz certyfikowanymi przez PAIH Centrami Obsługi Inwestora. Celem tego konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne we wszystkich województwach. Grunty mogą zgłaszać do konkursu tylko wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i starostowie. Mogą to być grunty należące do samorządów, ale też takie, które są własnością prywatną. Tereny te muszą jednak spełniać kilka warunków: mieć co najmniej 2 hektary powierzchni, być niezabudowanymi i przeznaczonymi pod działalność przemysłową czy produkcyjną. Muszą też mieć uregulowany stan prawny.
Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.
Pliki do pobrania
Liczba wyświetleń: 122
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.