Komunikaty

X edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Mazowsza

2006.09.15 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Samorząd Województwa Mazowieckiego rozpoczął działania związane z organizacją kolejnej - X edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Mazowsza pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Tegoroczny temat przewodni Konkursu brzmi „Tradycja i nowoczesność w moim regionie”.

Konkurs, podobnie jak w poprzedniej edycji, adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (państwowych i prywatnych) z terenu Mazowsza. Uczniowie szkół podstawowych zmierzą się w konkursie plastycznym, gimnazjaliści w konkursie fotograficznym, a młodzież szkół ponadgimnazjalnych wykaże się swoimi wiadomościami w konkursie wiedzy.

Konkurs składał się będzie z trzech etapów:
  1. szkolnego – organizowanego przez Dyrektorów szkół i powołane przez nich Szkolne Komisje Konkursowe;
  2. rejonowego – organizowanego przez Dyrektorów Delegatur Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz powołane przez nich Rejonowe Komisje Konkursowe;
  3. wojewódzkiego – organizowanego przez Wojewódzki Komitet Organizacyjny oraz powołaną przez niego Wojewódzką Komisję Konkursową.

Pytania egzaminacyjne i tematy prac do wszystkich trzech etapów Konkursu przygotowywane są przez Wojewódzką Komisję Konkursową.

Celem organizowanego Konkursu jest:
  • zainteresowanie uczniów podziałem administracyjnym kraju z naciskiem na poznanie szczebli samorządu terytorialnego oraz zadań, jakie realizują;
  • przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w życiu publicznym we wspólnotach samorządowych;
  • promocja dziedzictwa kulturowego własnego miasta, powiatu, województwa;
  • zainteresowanie pięknem mazowieckiego krajobrazu.

W poprzedniej edycji Konkursu Zarząd Województwa Mazowieckiego postanowił, aby każdej kolejnej edycji przypisać gospodarza – powiat lub miasto na prawach powiatu, co pozwoli na promocję poszczególnych rejonów naszego Województwa. W tym roku gospodarzem Konkursu został powiat Płoński.

Harmonogram Konkursu
Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii MazowszaSzkoły podstawowe i gimnazjaSzkoły średnie
Etap szkolnydo 15 grudnia 2006 r.20 grudnia 2006 r.
Etap rejonowydo 26 stycznia 2007 r.21 lutego 2007 r.*
Etap wojewódzkido 16 marca 2007 r.5 kwietnia 2007 r.*


W celu uzyskania bliższych informacji dotyczących Konkursu prosimy o kontakt z Panią Beatą Antos, pracownikiem Wydziału Promocji Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki, nr telefonu (+22) 5979520, b.antos@mazovia.pl.

* podane terminy nie zostały jeszcze ostatecznie zaakceptowane przez Komitet Organizacyjny Konkursu i mogą ulec niewielkiej zmianie

Liczba wyświetleń: 957

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.