Komunikaty
Samorządowy Instrument Wsparcia Rozwoju Mazowsza – Komunikat nr 2
2007.06.26 00:00 , aktualizacja: 2010.05.20 13:49
Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator
Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego informuje, że Sejmik Województwa Mazowieckiego w dniu 25 czerwca 2007 roku przyjął, przedłożone przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, imienne listy Beneficjentów realizujących zadania oraz kwot dotacji celowych dla zadań inwestycyjnych zgłoszonych w ramach komponentów A, B, C, D, E, H i J „Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza”. Listy te stanowią załączniki do niniejszego komunikatu.
Listy Beneficjentów obejmują:
-
komponent A – Mazowiecki Instrument Wsparcia Rozwoju Powiatowej Infrastruktury Drogowej
89 zadań inwestycyjnych
-
komponent B – Mazowiecki Instrument Wsparcia Modernizacji Placówek Oświatowych
275 zadań inwestycyjnych
-
komponent C – Mazowiecki Instrument Wsparcia Wyrównywania Rozwoju Gminnej Infrastruktury Drogowej
247 zadań inwestycyjnych
-
komponent D – Mazowiecki Instrument Wsparcia Rozwoju Infrastruktury Sportowej
231 zadań inwestycyjnych
-
komponent E – Mazowiecki Instrument Wsparcia Budowy Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej
200 zadań inwestycyjnych
-
komponent H – Instrument Wsparcia Budowy Zbiorników Małej Retencji na Terenie Województwa Mazowieckiego
1 zadanie inwestycyjne
-
komponent J – Mazowiecki Instrument Wsparcia Potencjału Rozwojowego
23 zadania inwestycyjne
W związku z tym, prosimy Beneficjentów o przygotowanie w trzech jednobrzmiących egzemplarzach projektu umowy Województwa z Beneficjentem wg wzorów załączonych do niniejszego komunikatu. Prosimy o uważne zapoznanie się ze wzorem umowy a następnie skrupulatne jej wypełnienie w miejscach do tego przeznaczonych. Jednocześnie przypominamy, że nie jest możliwym wprowadzanie w tekście jakichkolwiek zmian, a tytuł zadania inwestycyjnego, wprowadzony do umowy, musi być zgodny /identyczny/ z podanym na listach zatwierdzonych przez Sejmik Województwa Mazowieckiego i załączonych do niniejszego komunikatu. Kwotę dotacji celowej należy podawać w pełnych złotych, zaokrąglając naliczenia zawsze w dół przez przeniesienie groszy do wydatków własnych. Szczególną uwagę należy również zwrócić na poprawne wpisanie numeru konta bankowego Beneficjenta na które ma być przekazana dotacja celowa oraz pełnego adresu siedziby Beneficjenta. Każdy z trzech egzemplarzy umowy winien być podpisany przez osobę reprezentującą Gminę/Miasto lub Powiat przy kontrasygnacie skarbnika (plus ich pieczęcie). Numer umowy i datę jej zawarcia wypełnia Departament.
Dotacja celowa przeznaczona jest na realizację zadania inwestycyjnego zgłoszonego we Wniosku złożonym do Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza. Koszt prac przygotowawczych i obsługi przedsięwzięcia nie będzie finansowany ze środków dotacji celowej.
W projekcie umowy Województwa z Beneficjentami komponentów C, E, H i J należy uwzględnić wartość brutto kwoty poprzetargowej zadania inwestycyjnego i naliczyć od tej wartości dotację celową nie większą niż 90% w komponencie C, 90% w komponencie E, 80% w komponencie H i 75% w komponencie J oraz nie większą niż kwota zapisana na liście przyjętej przez Sejmik Województwa Mazowieckiego.
W komponentach C, E, H i J gdzie umowy są podpisywane wyłącznie po rozstrzygnięciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, Beneficjenci mają możliwość ubiegania się o promesę.
Umowy Województwa z Beneficjentami komponentów A, B i D mogą być podpisane jeszcze przed przetargiem, przy czym Beneficjent uwzględnia szacunkową wartość brutto zadania naliczając od tej wartości dotację celową nie większą niż 75% w komponencie A, 50% w komponencie B i 70% w komponencie D oraz nie większą niż kwota zapisana na liście przyjętej przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Uaktualnienie kwoty realnej w postaci aneksu do umowy nastąpi po rozstrzygnięciu przetargu. Beneficjenci komponentów A, B i D w przypadku kiedy dotowane zadanie jest już po przetargu wpisują do projektu umowy kwoty w oparciu o realną wartość brutto zadania inwestycyjnego
W przypadku zadań inwestycyjnych, dla których zostało rozstrzygnięte postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, należy dostarczyć do Departamentu kopię protokołu z przetargu (załączniki ZP-1 lub ZP-2) wraz z załącznikiem ZP-12 – poświadczone za zgodność z oryginałem oraz podpisane przez osobę reprezentującą Beneficjenta (plus właściwa pieczęć) na każdej stronie tekstu.
W przypadku konieczności zmniejszenia rzeczowego zakresu zadania inwestycyjnego dotowanego w ramach SIWRM, istnieje możliwość aktualizacji treści wniosku złożonego do „Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza”. W takim przypadku Beneficjent zobowiązany jest do przysłania pisma zawierającego uzasadnienie konieczności dokonania takiej aktualizacji. Pismo to powinno zostać podpisane przez osobę reprezentującą Beneficjenta przy kontrasygnacie skarbnika Beneficjenta. Departament informuje, że ww. pismo należy dostarczyć przed przygotowaniem projektu umowy, w celu rozpatrzenia zmiany wnioskowanego zakresu pod względem formalnym i merytorycznym.
Beneficjenci, którym potrzebna jest pisemna informacja o zabezpieczeniu środków w budżecie Województwa Mazowieckiego na 2007 rok na zadanie wnioskowane w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza proszeni są o kierowanie pism w tej sprawie na adres Departamentu.
Prosimy o przekazywanie/przesyłanie projektów umów, pism aktualizujących zakres zadania inwestycyjnego, wniosków o promesy i wszelkiej innej dokumentacji oraz korespondencji na niżej wskazany adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich
ul. B. Brechta 3,
03 - 472 Warszawa
Wydział Wyrównywania Rozwoju Obszarów Wiejskich
Prosimy też zwrócić uwagę na klasyfikację budżetową dotacji celowej na poszczególne zadania inwestycyjne. Informujemy, że Beneficjenci w projekcie umowy oraz po stronie dochodów swojego budżetu powinni stosować klasyfikację podaną w niniejszym komunikacie. Natomiast po stronie wydatków winna być stosowana klasyfikacja zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 20 września 2004 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (Dz. U (Dz. U. z dnia 24 września 2004 roku).
Departament uprzejmie informuje, że Beneficjenci którzy mają przyznaną dotację celową na budowę lub modernizację sieci wodociągowej i sieci kanalizacyjnej zobowiązani są do pokrycia wymaganego umową procentowego udziału w kosztach zadania inwestycyjnego ze środków własnych gminy. Partycypacja mieszkańców w kosztach zadania inwestycyjnego, sprowadzająca się do finansowania budowy przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych nie powinna być traktowana jako finansowanie danego zadania ze środków własnych gminy.
Jednocześnie Departament uprzejmie informuje Beneficjentów komponentów C, E, H i J, że środki przekazane z budżetu Województwa Mazowieckiego na odrębny rachunek bankowy Beneficjenta, o którym mowa w umowie pomiędzy Województwem a Beneficjentem, powinny być tam utrzymywane do momentu zlecenia płatności na rzecz wykonawcy dotowanego zadania (potwierdzone historią rachunku bankowego ww. konta, od dnia otrzymania dotacji celowej do dnia jej wykorzystania). Zwrotowi podlegają odsetki od środków finansowych pochodzących z dotacji celowej, zgromadzonych na odrębnym rachunku, pomniejszone o koszty obsługi tego rachunku.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail z osobami wymienionymi w Komunikacie nr. 1
Pliki do pobrania
Artykuły powiązane
Liczba wyświetleń: 9032
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.